Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Poznań: Kończy się przebudowa ulicy Jarochowskiego na Łazarzu. Zobacz zdjęcia

ICH
Wraz z budową nowej nawierzchni jezdni i chodników na ulicy Jarochowskiego powstały zatoki parkingowe. Uporządkowanie parkowania umożliwiło przeprowadzenie nowych nasadzeń roślinności. Na przebudowanym odcinku pojawiło się ponad 60 nowych drzew i ponad 3700 krzewów.Przejdź do kolejnego zdjęcia --->
Wraz z budową nowej nawierzchni jezdni i chodników na ulicy Jarochowskiego powstały zatoki parkingowe. Uporządkowanie parkowania umożliwiło przeprowadzenie nowych nasadzeń roślinności. Na przebudowanym odcinku pojawiło się ponad 60 nowych drzew i ponad 3700 krzewów.Przejdź do kolejnego zdjęcia --->Łukasz Gdak
Kończy się przebudowa ulicy Jarochowskiego na poznańskim Łazarzu. Ulica zyskała nową nawierzchnię, zatoczki parkingowe i chodniki. Wprowadzono także zmiany w organizacji ruchu, które mają poprawić bezpieczeństwo mieszkańców.

Zakończyły się zasadnicze roboty budowlane związane z przebudową ul. Jarochowskiego na odcinku ul. Wyspiańskiego do ul. Chociszewskiego. Odcinek ten usytuowany jest w bezpośrednim sąsiedztwie parku Kasprowicza na Łazarzu.

- Ulica Jarochowskiego przestanie już być trasą tranzytową. Dzięki zmianom kierunków poruszania się uspokojony zostanie ruch, a co za tym idzie, poprawi się bezpieczeństwo. To szczególnie ważne nie tylko dla okolicznych mieszkańców, ale także dla osób odwiedzających przylegający park Kasprowicza. O inwestycję zabiegali radni miejscy związani z Łazarzem - Łukasz Mikuła i Filip Olszak. Dodatkowo prace przy przebudowie ul. Jarochowskiego zostały skoordynowane z wprowadzaniem strefy płatnego parkowania na Łazarzu, która zacznie działać od 1 lutego przyszłego roku

- mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

Zmiany na ul. Jarochowskiego w Poznaniu

Przed rozpoczęciem przebudowy nawierzchnia jezdni i chodników na przylegającym do parku Kasprowicza odcinku ul. Jarochowskiego była w złym stanie technicznym. Przyuliczna zieleń była regularnie rozjeżdżana przez parkujące samochody. Ze względu na ruch tranzytowy ulica nie należała też do najbezpieczniejszych.

W ostatnich latach w Poznaniu i okolicach dochodziło do wielu wypadków samochodowych, w których śmierć ponosili piesi. Wśród nich były m.in. tragiczne wypadki na Dębcu, Łazarzu, Wierzbięcicach, Sołaczu, Grunwaldzie czy Murowanej Goślinie. Poznań był wstrząśnięty po tym, jak motornicza śmiertelnie potrąciła 8-letniego chłopca na przejściu dla pieszych, a kilka miesięcy później 69-letnia kobieta śmiertelnie potrąciła 8-letnią dziewczynkę, która przechodziła na zielonym świetle przez pasy. Przedstawiamy najgłośniejsze wypadki samochodowe w ostatnich latach, w których śmierć ponieśli piesi.Przejdź do kolejnego zdjęcia --->

Poznań: Najgłośniejsze wypadki drogowe w ostatnich latach. J...

Wraz z budową nowej nawierzchni jezdni i chodników powstały zatoki parkingowe. Uporządkowanie parkowania umożliwiło przeprowadzenie nowych nasadzeń roślinności. Na przebudowanym odcinku pojawiło się ponad 60 nowych drzew i ponad 3700 krzewów.

- Trwają jeszcze ostatnie prace porządkowe. Przed nami odbiory wykonanych robót. Ich efektem są m.in. nowa nawierzchnia jezdni i chodników, poprawiające bezpieczeństwo wyniesione skrzyżowania z ulicami Limanowskiego i Sczanieckiej, uporządkowane miejsca parkingowe, wymienione oświetlenie i nowe nasadzenia zieleni. Dzięki tej inwestycji stworzona została przyjazna mieszkańcom, bezpieczna, estetyczna i funkcjonalna przestrzeń publiczna - mówi Justyna Litka, prezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Całość ulicy została objęta strefą "tempo 30", a ruch tranzytowy został wyeliminowany, co pozwoliło na likwidację sygnalizacji świetlnej w rejonie ul. Limanowskiego. Docelowa organizacja ruchu zostanie wprowadzona w tym rejonie Łazarza po zakończeniu trwających prac związanych z wprowadzaniem strefy płatnego parkowania, ale już teraz - zgodnie z projektem przyjętym po konsultacjach społecznych - na odcinku od ul. Chociszewskiego do ul. Sczanieckiej pojazdy mogą jechać tylko w kierunku szpitala położniczego.

Podobnie, wyłącznie w stronę szpitala, można również jechać na odcinku od ul. Limanowskiego do ul. Niegolewskich. Ruch w dwóch kierunkach może się odbywać na odcinkach od ul. Sczanieckiej do ul. Niegolewskich oraz od ul. Limanowskiego do ul. Wyspiańskiego.

Na całej długości przebudowanej ulicy wprowadzono dwukierunkowy ruch rowerowy. W obrębie skrzyżowań powstały zjazdy dla rowerów na teren parku.

Zeszłoroczny tragiczny wypadek karetki w Puszczykowie zszokował wiele osób, ale warto wiedzieć, że w całym 2019 roku w Polsce doszło aż do 195 wypadków i kolizji na przejazdach kolejowych, w których zginęły 64 osoby, a 28 zostało rannych. Prezentujemy nagrania z ostatnich latach ku przestrodze ---->

Wypadki na przejazdach kolejowych w Polsce - zobacz te nagra...

Sprawdź też:

od 7 lat
Wideo

Pismak przeciwko oszustom, uwaga na Instagram

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski