Poznań: Kongres Świadków Jehowy 2019 odbędzie się w dniach 9-11 sierpnia na MTP

AMZaktualizowano 
Kongres Świadków Jehowy 2019 w Poznaniu odbędzie się od 9 do 11 sierpnia na Międzynarodowych Targach Poznańskich. . Kongres Jehowy potrwa 3 dni. Zorganizowano go pod hasłem „Miłość nigdy nie zawodzi!”
Kongres Świadków Jehowy 2019 w Poznaniu odbędzie się od 9 do 11 sierpnia na Międzynarodowych Targach Poznańskich. . Kongres Jehowy potrwa 3 dni. Zorganizowano go pod hasłem „Miłość nigdy nie zawodzi!” Adrian Wykrota
Tegoroczny Kongres Świadków Jehowy odbędzie się w dniach 9-11 sierpnia na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Kongres zorganizowany jest pod hasłem „Miłość nigdy nie zawodzi!”. Będzie to okazja do spotkania i wspólnych modlitw dla kilku tysięcy świadków Jehowy z Poznania i okolic. Poniżej znajdziesz program kongresu.

W piątek, 9 sierpnia rozpocznie się Kongres Świadków Jehowy, który potrwa do niedzieli, 11 sierpnia. Tegoroczne spotkanie odbywa się pod hasłem „Miłość nigdy nie zawodzi!”.

W ciągu trzech dni uczestnicy kongresu będą się wspólnie modlić, wysłuchają konferencji oraz wezmą udział w chrzcie nowych członków zgromadzenia. Podczas kongresu zaprezentowany zostanie również dwuczęściowy film „Historia Jozjasza – kochaj Jehowę i miej nienawiść do zła".

Czytaj też: Poznań: Od poniedziałku nowe elektryczne hulajnogi na ulicach miasta [ZDJĘCIA]

Kongresy odbywają się w ciągu roku w całej Polsce. Na wielu z nich obecni są delegaci i misjonarze z różnych części świata, którzy dzielą się swoimi doświadczeniami.

Poznański Kongres Świadków Jehowy odbędzie się na Międzynarodowych Targach Poznańskich w pawilonach 3A, 5 i 6. Wstęp wolny.

Kongres Świadków Jehowy 2019: PROGRAM

Piątek: Tego dnia zgromadzeni dowiedzą się co oznacza sformułowanie „miłość nigdy nie zawodzi" oraz jak mimo trudnego dzieciństwa, przewlekłej choroby czy ubóstwa można wzmacniać swoją miłość. W serii krótkich filmów dokumentalnych zaprezentowane zostaną dowody miłości Boga widoczne w świecie przyrody. Szczegółowy plan dnia PIĄTEK

Czytaj też: Ile czasu codziennie marnujesz? Nie uwierzysz, co pochłania ci go najwięcej!

Sobota: Przedstawione zostaną zasady biblijne, które pomagają mężom, żonom i dzieciom cały czas okazywać sobie miłość. W sobotę odbędzie się również chrzest. Szczegółowy plan dnia SOBOTA

Niedziela: Uczestnicy wysłuchają opartego na Biblii przemówienia „Gdzie znaleźć prawdziwą miłość w świecie pełnym nienawiści?”, które wyjaśni, jak okazywanie miłości pomaga milionom ludzi na całym świecie przezwyciężać uprzedzenia i nienawiść. Szczegółowy plan dnia NIEDZIELA

Kongres Świadków Jehowy 2019: WOLONTARIAT

Chętni, którzy chcą pomóc w pracach związanych z przebiegiem kongresu mogą się zgłosić do Działu Informacji i Służby Ochotniczej.

Osoby w wieku od 23 do 65 lat, które myślą o poszerzeniu zakresu służby, mogą zaplanować obecność na spotkaniu dla kandydatów na Kurs dla Ewangelizatorów Królestwa w niedzielę podczas przerwy.

Zobacz jak wyglądało spotkanie w ubiegłym roku:

Chrzest świadków Jehowy na MTP. W Poznaniu trwa Kongres [ZDJĘCIA]

Sprawdź też:

polecane: TELEMAGAZYN: Szyc i kot - za granicą to jest rozmach

Wideo

Materiał oryginalny: Poznań: Kongres Świadków Jehowy 2019 odbędzie się w dniach 9-11 sierpnia na MTP - Głos Wielkopolski

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 30

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

b
bene
2019-08-08T18:04:32 02:00, Leszek:

Zapraszam na Jw.org

Po rzetelne informacje

Pozdrawiam

Leszek😀

Leszku proszę przeczytaj sobie warynki korzystania z tego serwisu i odpowiedz sobie dlaczego jego twórcy nie biorą ŻADNEJ odpowiedzialności za treść którą tam umieszczają

b
bene

Na zaproszeniach informacja żadnych zbiórek pieniędzy. W rzeczywistości skrzynki na pieniądze. To główny cel kierownictwa Świadków Jehowy przez kłamstwo do pieniędzy

G
Gość

Niesamowite wydarzenie, bardzo dużo ciekawych przemówień,warto być chociaż na jednym kongresie

P
Pionier Specjalny

Miłość nigdy nie zawodzi...

... chyba że jesteś świadkiem Jehowy i duchowni każą ci zerwać kontakty z rodziną nie popierającą sekty ;-)

H
Henryk

Hej ja będę na Tauron Arenie w Krakowie👍😀

Super 3 dni przed nami😀

G
Grześ

Też się wybieram

Grzesiek😀👍

S
Stefan
2019-08-08T18:06:35 02:00, Albert:

Wielu delegatów już dotarło do naszego kraju z różnych stron świata 👍😀

Cieszymy się bardzo 👍😀

👍😀

w
wierzący

Jezus ostrzegał: "Strzeżcie się, abyście nie zostali zwiedzeni. Liczni bowiem przyjdą w imieniu moim mówiąc: 'Ja jestem'. I: 'Wyznaczony czas przybliżył się'. Nie podążajcie za nimi" (Łukasza 21:8). Mateusz informuje, że owi uzurpatorzy, zwodzący fałszywą nadzieją na bliski koniec obecnego systemu rzeczy, podawać się będą za pomazańców: "Liczni bowiem przyjdą w imieniu moim, mówiąc: 'Ja jestem namaszczony' i wielu zwiodą" (24:5). Przymiotnik χριστος - w tym kontekście: "namaszczony". W przekładzie Nowego Świata nieprzypadkowo to ostrzeżenie zostało wyjątkowo mocno zdeformowane.

Przywódcy tej organizacji od prawie 150 lat ogłaszają, że czas jest blisko. Od dawna wiedzą, że ich fundamentalna nauka o roku 1914 oparta jest na fałszu. W celu zaślepienia członków tej organizacji, w przekładzie Nowego Świata, na początku tekstu z Księgi Daniela 1:2 dodano zwodniczy zwrot: "Po pewnym czasie". Nie ma go w żadnym starożytnym manuskrypcie, ani w żadnym innym przekładzie. Dlaczego sfałszowano ten tekst? Jednoznacznie wskazuje on, że Jerozolima wraz ze świątynią była zburzona w roku 587 p.n.e., a nie 607 p.n.e.

To prawda, że rok 537 p.n.e. był dla Daniela siedemdziesiątym rokiem niewoli. Pierwszym rokiem niewoli był dla niego jednak, nie jedenasty rok Sedekiasza, lecz trzeci rok królowania Jehojakima (Dn 1:1,2). To był dokładnie rok 606 p.n.e.

606 p.n.e. 19 lat (pozostałe 8 lat panowania Jojakima, do 11 roku Sedekiasza) = 587 p.n.e.

To nie przypadek, że nie wypełniła się żadna zapowiedź oparta na nauce o roku 1914. Ta fundamentalna nauka oparta jest na fałszu. Czy świadomie kłamiący przywódcy tej organizacji rzeczywiście są "niewolnikiem wiernym i roztropnym"? O należących do Boga i Chrystusa czytamy: "I w ustach ich nie zostało znalezione kłamstwo" (Obj 14:1,5).

R
Rafał

Już jutro kongres👍😀

N
Nadzorca Obwodu
2019-08-07T01:41:21 02:00, Tomek:

,byłem na kongresie świadków jechowy na Legii w Warszawie , warto zobaczyć, ciekawe wykłady niesamowite wydarzenie , bardzo mili serdeczni ludzie

2019-08-07T22:21:48 02:00, Stephen Duckface Lett:

Bardzo mili członkowie sekty. Są na zebraniach uczeni jak dbać o wizerunek na zewnątrz i jak skutecznie werbować nowych członków. Bardzo zamknięta społeczność, sprawiająca na zewnątrz dobre wrażenia a we własnym gronie nazywająca ludzi poza nimi pogardliwie "światusami" i przekonana, że zginą wkrótce w armagedonie więc nie ma co się z nimi przyjaźnić.

2019-08-08T12:31:24 02:00, Gość:

"Bardzo zamknięta społeczność". Noooo, zamknięta :-D Ci, co odwiedzają cyklicznie i zapraszają na swoje zebrania WSZYSTKICH. Kto chce, niech przychodzi. "Zamknięta społeczność" :-D Sam jesteś zamknięty.

Ktos tu nie zna własnych nauk, chcesz oszukać "światusów" jacy to niby jesteście otwarci? Przecież czekacie na armagedon w którym wszyscy poza wami zginą:

"Tylko Świadkowie Jehowy — bądź to spośród ostatka pomazańców, bądź też z „wielkiej rzeszy” — jako zwarta społeczność pozostająca pod ochroną Najwyższego Organizatora mają biblijnie uzasadnioną nadzieję przeżycia nieuchronnego końca tego skazanego na zagładę systemu, w którym panuje Szatan Diabeł (Objawienie 7:9-17; 2 Koryntian 4:4). Strażnica 1 września 1989 s19"

"Ale co zrobić, jeśli poza zborem znalazł się nasz krewny lub bliski przyjaciel? Niewątpliwie jest to próba lojalności — nie względem tego człowieka, lecz względem Boga. Jehowa obserwuje, czy będziemy przestrzegać Jego przykazania, by nie zadawać się z żadną taką osobą (odczytaj 1 Koryntian 5:11-13).

Strażnica z 15 kwietnia 2012, s.12"

G
Gość
2019-08-06T23:25:23 02:00, doulos achreios:

W tym tygodniu w wielu lokalnych mediach internetowych pojawiają się informacje o kongresach Świadków Jehowy. Z wielkim smutkiem dostrzegam, że pod każdym takim artykułem dosłownie wybucha wrzawa zaciekłych, nienawistnych komentarzy, oszczerstw, inwektyw, żółci i jadu.

Świadkowie starają się żyć uczciwie, przestrzegać prawa, unikać zgubnych nałogów, wychowywać dzieci na porządnych ludzi, kierować się w życiu wzniosłymi zasadami, które znaleźli w Biblii. To czyni ich szczęśliwymi, choć w tym nieuczciwym i pełnym nienawiści świecie mają pod górkę. No więc bezinteresownie dzielą się z każdym, kto chce, tą wiedzą, która uczyniła ich szczęśliwymi.

W zamian dostają najohydniejsze pomówienia prosto w twarz - i znoszą to cierpliwie. Jezus zapowiedział, że jego naśladowców będzie się nienawidzić bez powodu, tak jak jego.

Jeśli jest w dzisiejszym świecie jakaś religia, której wyznawcy naśladują Jezusa - to która?

2019-08-07T22:17:07 02:00, Antoni Morris III:

Nie będzie nienawistnych komentarzy i inwektyw. Będą za to pytania i mam nadzieję, że udzieli Pan/Pani odpowiedzi.

1) Czy to prawda, że od świadków Jehowy nie można odejść bez konsekwencji? Jeżeli ktoś odchodzi z własnej woli bo nie zgadza się z państwa naukami to nakazujecie zerwać z nim wszelkie kontakty, nawet rodzinne?

2) Czy to prawda, że rządowa komisja w Australii odkryła w waszych zborach ponad tysiąc pedofilów, których nie zgłoszono władzom? Na youtube można obejrzeć pełne zeznania przesłuchiwanego członka Ciała Kierowniczego w tej sprawie.

3) Czy to prawda, że jeżeli dziecko świadków potrzebuje transfuzji krwi, żeby przeżyć to świadkowie wysyłają dwóch duchownych do szpitala, by upewnić się że dziecko nie podda się ratującemu życie zabiegowi?

4) Czy to prawda, że nauczacie że tylko wy macie szansę przeżyć armagedon a reszta ludzi zginie? Czy dlatego jesteście zniechęcani do utrzymywania z nimi kontaktów?

5) Czy to prawda, że Towarzystwo Strażnica było stowarzyszone z ONZ do 2001 roku a jednocześnie w publikacjach nazywało tę organizację Bestią, na której grzbiecie jedzie religia fałszywa?

Bardzo jestem ciekaw czy te rzeczowe pytania nazwie Pan/Pani atakiem Szatana i inwektywami, czy jednak zdecyduje się ustosunkować.

Pozdrawiam.

2019-08-08T13:24:46 02:00, Zainteresowany:

Co chcesz udowodnić swoim wpisem?

Jeśli nie zgadzasz się z naukami biblijnymi to twoja sprawa tylko nie przeszkadzaj innym, cała działalność jest tak zorganizowana i ogólnoświatowa w której nie ma podziału ras narodowości gdzie obojętnie w jakie miejsce na ziemi pojedzie świadek Jehowy wszędzie znajdzie braci i sióstr którzy serdecznie go przyjmują w każdym kraju mają te same wartości i odzwierciedlają miłość do siebie czego w tym świecie brakuje. Wszyscy jesteśmy niedoskonali i popełniam błędy przez organizacje przychodziło sporo osób niewątpliwe że niektórzy postępowali źle i zostali wykluczeni takie osoby nie są społeczności a niektórzy dalej ich traktują jako świadków Jehowy ale organizacja chcę być czysta od osób które postępują źle i nie okazują skruchy. Biblia dokładnie o tym mówi więc dwa sady w Biblii są bardzo proste i zawsze wychodzą na dobre tylko my ludzie często myślimy po swojemu. I czasem to co jest w Biblii może nam się wydawać niepraktyczne albo dziwne ale zawsze Biblia ma rację i nikt nie jest tego w stanie zaprzeczyć. świadkowie kochają wszystkich ludzi nawet tych którzy ich nie szanują największym dowodem miłości jest to że głoszą od domu do domu tucker zapoczątkował to Jezus. jeśli ktoś tego nie rozumie to musi się głęboko zastanowić Na czym polega sens życia jakiej miłości oczekuję od innych.

Słowa, słowa, słowa... Nie odniosłeś się do żadnego z zadanych pytań. Rozumiem, że odpowiedzi są zbyt niewygodne?

Ciągle te same zapewnienia jaka to miłość jest u was.

Czy miłością jest wyrzucanie z domu córki za to, że wykazuje kłamstwa waszych duchownych?

Czy miłością jest śmierć dziecka, któremu zakazano transfuzji?

S
Stephen Duckface Lett
2019-08-08T13:15:22 02:00, Nn:

Zapraszam na kanał na YouTube tube ,,Prawda o prawdzie ,, tam można dowiedzieć się wszystkiego o świadkach

2019-08-08T18:04:32 02:00, Leszek:

Zapraszam na Jw.org

Po rzetelne informacje

Pozdrawiam

Leszek😀

Śmiesz kpić, jworg i rzetelne informacje? Czy znajdziemy tam informacje o odszkodowaniach za pedofilię jakie płaci organizacja?

Szczegóły - google: "świadkowie Jehowy 1006"

S
Stephen Duckface Lett
2019-08-08T13:20:45 02:00, Oo:

Wystarczy wpisać w necie afera pedofilska w Australii wsrud świadków i obejrzeć zeznania ich guru jak mataczy a potem film w ich telewizji jak tłumaczy swoim wyznawcą że to wszystko nieprawda i żeby nie oglądali niczego co oni sami im nie nagrają bo to niby nieprawda, Sekta i tyle

2019-08-08T19:01:40 02:00, Gość:

Mówisz klamstwa

Kłamstwa? Czy ten gość zeznający przed komisją do spraw pedofilii to nie członek waszego ciała kierowniczego?

https://www.youtube.com/watch?v=tvyPugZk59o

G
Gość
2019-08-08T13:20:45 02:00, Oo:

Wystarczy wpisać w necie afera pedofilska w Australii wsrud świadków i obejrzeć zeznania ich guru jak mataczy a potem film w ich telewizji jak tłumaczy swoim wyznawcą że to wszystko nieprawda i żeby nie oglądali niczego co oni sami im nie nagrają bo to niby nieprawda, Sekta i tyle

Mówisz klamstwa

S
Sympatyk
2019-08-07T13:30:15 02:00, Ego eimi:

Koniecznie zobacz na You Tube "Świadkowie Jehowy przebudźcie się!" i "Świadkiem Jehowy Być". Refleksje po kongresach światowych i wcześniejszych. Może zobaczysz siebie :)

Koniecznie zobaczcie jw. org

😀

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3