Poznań: Lekarze i pracownicy POSUM-u bronią byłego dyrektora ośrodka w liście otwartym do prezydenta

MCC
POSUM-em Piotr Nycz kierował od początku 2014 roku
POSUM-em Piotr Nycz kierował od początku 2014 roku Łukasz Gdak
"Piotr Nycz jest wybitnym człowiekiem, lekarzem i menedżerem" - to fragment listu otwartego wysłanego do prezydenta Poznania Jacka Jaśkowiaka, pod którym podpisało się ponad 40 osób. Lekarze i pracownicy Poznańskiego Ośrodka Specjalistycznych Usług Medycznych bronią w nim dobrego imienia byłego dyrektora. 3 kwietnia złożył on rezygnacje z zajmowanego stanowiska. Miasto zawiadomiło CBA o możliwości popełnienia przestępstwa korupcyjnego przez dyrektora przy zawieraniu umów z firmą doradczą oraz przy realizacji inwestycji POSUM-u, czyli Centrum Medycyny Senioralnej.

Lekarze i pracownicy zatrudnieni w POSUM-ie zaczynają list od wyrażenia sprzeciwu wobec publikacji i wypowiedzi, "które w jakikolwiek sposób naruszają dobre imię lekarza Piotra Nycza w zakresie jego sposobu wykonywania obowiązków zawodowych na stanowisku dyrektora POSUM". Podczas konferencji w Urzędzie Miasta, urzędnicy nie kryli, że jednym z powodów pożegnania się z dyrektorem był jego problem z alkoholem.

Zobacz też: POSUM Poznań: Dlaczego Piotr Nycz został odwołany z funkcji dyrektora placówki?

W liście pracowników czytamy:

"Celem nakreślenia ogromnych zasług Dyrektora i lekarza Piotra Nycza, dla którego dobro pacjenta jest największą wartością, podajemy co następuje. Obejmując obowiązki Dyrektora, lekarz Piotr Nycz zastał POSUM jako zrujnowaną przychodnię. Na skutek ciężkiej pracy Dyrektora i nadzorowanego przez niego zespołu lekarzy i pracowników, POSUM został przekształcony w specjalistyczny ośrodek świadczący usługi medyczne na najwyższym poziomie, z poszanowaniem wszelkich praw i godności osób chorych i wymagających opieki. Dyrektor, w następstwie przeprowadzenia niezbędnych konsultacjach z ekspertami, podjął między innymi decyzję o przeprowadzeniu remontu placówki uzyskując środki finansowe z budżetu państwa. W tym czasie udzielanie pomocy pacjentom odbywało się nieprzerwanie. W tym miejscu wskazujemy, że w samym roku 2017 lekarze POSUM przyjęli w 32 Poradniach i Zakładach 245 013 pacjentów z obszaru całej Wielkopolski. W trakcie wykonywania swoich obowiązków z najwyższą starannością Dyrektor osiągnął ogromny sukces poprzez modernizację Poradni Lekarza Rodzinnego, Zakładu Fizjoterapii, Dziennego Oddziału Rehabilitacyjnego, Zakładu Radiologii, Dziennego Oddziału Rehabilitacji Kardiologicznej, rozwinięcie Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej oraz Medycyny Pracy."

Czytaj dalej

"W ostatnim czasie, dzięki staraniom Dyrektora, został otwarty najlepiej wyposażony w Wielkopolsce Oddział Leczenia jednego Dnia, czyli tzw. chirurgia jednego dnia, która jest przedmiotem pochwał korzystających zeń pacjentów i ich rodzin oraz wizytujących lekarzy. Ponadto, warto podkreślić, że to właśnie pacjenci POSUM w plebiscycie Głosu Wielkopolskiego uznali POSUM za Najbardziej przyjazną Placówkę Służby Zdrowia 2017 w Wielkopolsce. POSUM uzyskał nagrodę HIPOKRATES 2017.
Dyrektor i przede wszystkim lekarz Piotr Nycz jest osobą kierującą się w życiu normami etycznymi, co da się zaobserwować poprzez ogromny szacunek jakim darzy on zarówno pacjentów i ich osoby bliskie, jak i podlegających mu współpracowników. Dyrektor jako pracodawca stworzył warunki pracy dogodne dla każdego z nas do wykonywania naszych obowiązków na najwyższym poziomie. W trakcie pełnienia funkcji Dyrektora lekarz Piotr Nycz doprowadził do wyposażenia POSUMu w nowoczesny sprzęt medyczny, między innymi poprzez wyposażenie gabinetów w specjalistyczne narzędzia diagnostyczne. Korytarze i pomieszczenia dla pacjentów są komfortowe, wygodne i posiadają wysoką estetykę wystroju wnętrz. Co więcej, dzięki świetnym zdolnością organizacyjnym Dyrektora i jego dbałości o dobro chorych, POSUM posiada najnowocześniejszą Ambulatoryjną Opiekę Specjalistyczną w Wielkopolsce."

Zobacz też: Poznań: CBA przeprowadzi kontrole w Poznańskim Ośrodku Specjalistycznych Usług Medycznych

"Piotr Nycz jest wybitnym człowiekiem, lekarzem i menedżerem, co sprawia, że jako zarządca i gospodarz POSUM wprowadził udzielane tu świadczenia medyczne na światowy poziom. Pragniemy wyrazić nasz ogromny szacunek i podziw wobec jego zaangażowania w pracę na rzecz dobra publicznego i szerzenia zasad poszanowania godności człowieka, w tym przede wszystkim pacjentów i ich rodzin. Oświadczamy, iż lekarz Piotr Nycz jako Dyrektor POSUM i człowiek ma nasze stabilne i pełne wsparcie za wszelkie dotychczasowe osiągnięcia, które polepszają byt społeczeństwa."

Wideo

Komentarze 8

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

S
Szok
Czy Pan Richter może być jednocześnie po dyrektor Posum, zastępcą dyrektora teatru muzycznego i jeszcze głównym specjalistą w Wydziale Zdrowia Urzędu Miasta Poznania??? Kiedy i gdzie zatem w ciągu dnia pracuje??? O co chodzi???
G
Gość
Całe to zamieszanie że zmianą dyrektora w Posum nasuwa więcej
pytań niż odpowiedzi... W tym jedno najważniejsze, czy dyrektor Nycz nie
jest kozlem ofiarnym w tym całym bałaganie jaki jest teraz! Media
donoszą o nieprawidlosciach z inwestycjami, ale gdzie był w tym czasie
wicedyrektor Richter odpowiedzialny za ten obszar... ? Może był zajęty
pilnowaniem swojej drugiej pracy, jako wicedyrektor w teatrze muzycznym i
dlatego nie wiedzial co się dzieje w Posum. A teraz został powołany na
pełniącego obowiązki dyrektora przychodni... Jak to jest możliwe i
gdzie sa jego przełożeni ? Co na to wszystko wiceprezydent Solarski ?
Bo wszystko to śmierdzi na odległość.... 
z
z UMP
18 stycznia 2018 r. BIP
Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Poznania
Stanowisko ds. optymalizacji zarządzania jednostkami pomocy społecznej...
I
Iks
Czy po Dyrektor nadal pracuje w Wydziale Zdrowia Urzędu miasta Poznania?
Ł
Łubudubu
Czy można prosić o listę osób, które podpisały ten list? Ilu lekarzy, ile pielęgniarek, ile osób z administracji? Czy te osoby były zatrudnione przez tego dyrektora?
o
oglądaniem ze zrozumieniem
Nie rozumiesz co Bareja miał na myśli. Prezes w "Misiu" nie jest "byłym", ale obecnie urzędującym. Przez ten swój defekt mylisz Boby zwykłą ludzką solidarność i odwagę z lizusostwem. A do tego ten pogardliwy i emocjonalny sposób pisania... To coś osobistego? Przemyśl znaczenie słów "tandeta i porażka". Może ta diagnoza odnosi się do stanu twojego umysłu?
a
a.Klik
Rety! Chyba nie będzie konkurował z Karolem Marcinkowskim? Ale jak już taki wybitny, to na pomnik z nim; najlepiej w Starym ZOO, obok dawnej klatki z szympansami.
B
Boby
Bareja i jego Miś wiecznie żywi! Co do zasady to żaden Dyrektor, tylko wiecznie p.o. Dyrektora. Żenujące lizanie d...na zamówienie. Tandeta i porażka. Osobnik z tak poważną chorobą, nie może zarządzać zespołami pracowniczymi ani dysponować tak dużym budżetem ze środków publicznych!
Czterdziestu D...włazów! Skrzyknijcie się do kupy i otwórzcie z Nyczem za własne pieniądze prywatną lecznicę!!! Będzie się działo!
Dodaj ogłoszenie