Poznań: Lekarze z hospicjum będą parkować w strefie za...

  Poznań: Lekarze z hospicjum będą parkować w strefie za darmo?

  Paulina Jęczmionka, Bogna Kisiel

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Są natychmiastowe reakcje władz miasta po naszej publikacji o nakładaniu przez ZDM mandatów na pracowników hospicjum domowego, którzy wcześniej, przez lata korzystali z kart parkingowych. Pod koniec czerwca rada ma przegłosować zmianę uchwały. A radni domagają się, by do tego czasu, ZDM honorował dotychczasowe identyfikatory lekarzy.
  Zastępca prezydenta Maciej Wudarski przyznaje, że o problemie wie od kilku miesięcy. Twierdzi, że cały czas trwają prace nad projektem regulaminu

  Zastępca prezydenta Maciej Wudarski przyznaje, że o problemie wie od kilku miesięcy. Twierdzi, że cały czas trwają prace nad projektem regulaminu ©archiwum

  WIĘCEJ O SPRAWIE CZYTAJ TUTAJ: Poznań: ZDM wlepia kary za parkowanie lekarzom Hospicjum Palium

  - Potrzebna jest zmiana regulaminu strefy płatnego parkowania. Pracujemy nad nią - mówi Maciej Wudarski, wiceprezydent, kóry nadzoruje Zarząd Dróg Miejskich. - Projekt trafi do radnych na początku czerwca, będą mieli dwa tygodnie na zapoznanie się z nim, bo głosowanie planujemy na 21 czerwca. To kompleksowa zmiana, dotyczy różnych, kilkudziesięciu kwestii, w tym i parkowania pojazdów hospicjum domowego.

  Przypomnijmy, że przez wiele lat lekarze i pielęgniarki, którzy odwiedzają ciężko chorych w domach, dostawali karty uprawniające do bezpłatnego parkowania w strefie.
  Szef Hospicjum Palium prof. Jacek Łuczak zaalarmował nas jednak, że od grudnia 2015 r. jego pracownicy dostają mandaty - opłaty dodatkowe nakładane przez ZDM. Wyjaśniano mu, że w wyniku zmiany przepisów karty nie są już honorowane. Potrzebny jest nowy regulamin, a więc i uchwała. Tyle że nie ma ich od pół roku.

  Maciej Wudarski przyznaje, że wie o problemie lekarzy od kilku miesięcy, ale prace nad regulaminem są żmudne. - Dlaczego do tego czasu ZDM, jak straż miejska, nie może honorować dotychczasowych kart? - miał pytać już w grudniu prof. Łuczak. Odpowiedź brzmiała: bo nie ma podstawy prawnej. Dziś pytają też radni, którzy sprawy dotąd nie znali.

  - Przyjęliśmy stanowisko - apel do prezydenta, by wydał zgodę na korzystanie ze starych kart parkingowych do czasu uchwalenia regulaminu ZDM - mówi Halina Owsianna, szefowa komisji polityki społecznej i zdrowia. - Terminarz prac rady jest napięty, więc nie wiadomo, czy zdążymy z uchwałą do lipca. A to prezydent powinien zadbać o ciągłość uprawnień. Zwłaszcza dla personelu, który codziennie pomaga ciężko chorym ludziom.

  Na razie nie ma reakcji prezydenta Jaśkowiaka na stanowisko komisji. Ale zarówno Maciej Wudarski, jak i wiceprezydent Jędrzej Solarski obiecują, że będą szukać tymczasowego rozwiązania problemu.

  - Musimy jednak działać w ramach prawa - mówi Wudarski. - Nie mogę zadeklarować, że będziemy przymykać oko. Jeżeli wypracujemy rozwiązanie, powiemy o tym. Jeżeli nie, 21 czerwca będzie można odetchnąć z ulgą. Pozostanie złożenie wniosków. Mam nadzieję, że procedura nie będzie skomplikowana i pracownicy hospicjów szybko uzyskają zgody - dodaje.  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (5)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  meczyyk

  Agnieszka (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Hejka :)

  Znalazłam stronę gdzie możecie obejrzeć mecz Liverpool - Sevilla, zobaczcie sami:

  d*****/5aCI

  Ostatnio tu oglądałam i wszystko działało

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  forsa za wszelką cenę

  podpowiadacz (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Pan Wudarski i radni mogą zwrócić wolontariuszą koszty parkowania ze swoich wynagrodzeń co przyspiesza proces działania i polepsza opinie poznaniaków o ich pracy.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  news

  piker (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Sprawa mało ważna dla placu kolegiackiego - nie dotyczy rowerów !

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  wstyd :(

  puzon (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2

  "Maciej Wudarski przyznaje, że wie o problemie lekarzy od kilku miesięcy, ale prace nad regulaminem są żmudne. - Panie Wudarski - gdyby ktoś z Pana rodziny potrzebował stałej pomocy albo i Pan (...rozwiń całość

  "Maciej Wudarski przyznaje, że wie o problemie lekarzy od kilku miesięcy, ale prace nad regulaminem są żmudne. - Panie Wudarski - gdyby ktoś z Pana rodziny potrzebował stałej pomocy albo i Pan ( tego nikt nie może wykluczyć, że go ten problem nie będzie dotyczył) z pewnością prace nad skorygowaniem ustawy nie byłyby żmudne i podpis znalazł by się natychmiast. Oprócz prawa istnieje coś takiego jak sumienie , szacunek i godna postawa wobec ludzi niosących często ostatnią pomoc terminalnie chorym ludziom.

  zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  wudarski potrzebuję pomocy

  bolplast (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Patrząc na plamy watrobowe na jego twarzy, zdecydowanie też przydalby się mu pobyt w zakładzie zamknietym

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo