Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Poznań: Miasto podpisało porozumienie z UAM i Uniwersytetem Przyrodniczym

Bogna Kisiel
Miasto zawarło porozumienie z UAM i Uniwersytetem Przyrodniczym. Dzięki temu wydziały urzędu miasta będą mogły korzystać z opracowań, które powstają na uczelniach, a uniwersytety uzyskają dostęp do danych źródłowych i aktualnych opracowań kartograficznych.

Zawarte w poniedziałek porozumienie między miastem a UAM i Uniwersytetem Przyrodniczym przyniesie obopólne korzyści. Wpisuje się też w program "Akademicki i Naukowy Poznań", który służy budowie wizerunku miasta, jako prężnego ośrodka akademickiego, wspierającego działania uczelni i stwarza środowisku naukowemu warunki do większego zaangażowania się w rozwiązywanie problemów miasta.

Poniedziałkowe porozumienie wychodzi naprzeciw oczekiwaniom naukowców i studentów, którzy mają utrudniony dostęp do informacji, zawierających opis obszaru miasta. Takimi danymi dysponuje Urząd Miasta, które stworzył System Informacji Przestrzennej Miasta Poznania, oparty na mapie numerycznej. Te dane przestrzenne, które są non stop aktualizowane, będą przydatne w trakcie prac naukowych i dydaktycznych, podejmowanych przez uniwersytety.

Z kolei urzędnicy będą mogli korzystać z opracowań, powstałych na uniwersytetach. I tak np. wydziałowi ochrony środowiska Urzędu Miasta, Miejskiej Pracowni Urbanistycznej czy Zarządowi Zieleni Miejskiej przydadzą się wyniki prac badawczych, prowadzonych przez Wydział Biologii, Wydział Nauk Geograficznych i Geologicznych UAM czy Wydział Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu UP.

Porozumienie przewiduje też możliwość organizowania szkoleń, praktyk i staży studenckich w jednostkach miejskich.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski