Poznań Motor Show 2016. Przewodnik po targach...

  Poznań Motor Show 2016. Przewodnik po targach motoryzacyjnych

  Tomasz Szmandra

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Poznań Motor Show 2016. Przewodnik po targach motoryzacyjnych
  1/2
  przejdź do galerii

  ©Archiwum

  Dziś rozpoczyna się największa impreza motoryzacyjna w Polsce, czyli Poznań Motor Show. Czwartek jest dniem dla przedstawicieli mediów i branży motoryzacyjnej, natomiast dla zwiedzających wystawa będzie otwarta od piątku do niedzieli. Poniżej garść przydatnych informacji dla tych, którzy zechcą na własne oczy zobaczyć, co w tym roku przygotowali producenci samochodów i motocykli.
  Wystawa w stolicy Wielkopolski już tradycyjnie została zlokalizowana na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich przy ulicy Głogowskiej 14. Oprócz premier samochodów i motocykli, które na bieżąco prezentujemy na Motofaktach. Wystarcy kliknąć tutaj. Organizatorzy szykują także mnóstwo innych atrakcji.
  Należą do nim m.in. wystawa „Z ziemi włoskiej do Polski – 85 lat licencji Fiata w Polsce”, na której można podziwiać całą gamę Fiatów z lat 60. ubiegłego wieku, w tym Fiaty 500, 600, Multipla oraz przepiękne kabriolety 1200 i 1500, zaprojektowane przez studio Pininfarina.

  Zapowiedziano również kaskaderskie pokazy motocykli i quadów w wykonaniu m.in. Leo Stunta i Ewy Pieniakowskiej, a także międzynarodowe zawody o miano najgłośniejszego samochodu w Polsce. Ale to nie wszystko. Na targach będą mieli co oglądać miłośnicy tuningu, caravaningu oraz ciężarówek. Osobny pawilon zajmuje Automobilklub Wielkopolski, od lat obecny na Motor Show w Poznaniu, który poza autami przeznaczonymi do rajdów i wyścigów, przygotował całą gamę unikalnych klasyków motoryzacji. Prezentowane przez członków Komisji Pojazdów Zabytkowych samochody i motocykle pochodzą niekiedy z okresu początków motoryzacji.

  Zwiedzający tegoroczny Motor Show mogą także wziąć udział w licznych konkursach i plebiscytach, a na szczęśliwców czekają atrakcyjne nagrody.

  Wstęp na targi

  Czwartek, 31 marca w godzinach 9:00 - 18:00 (dzień dla VIP-ów, prasy i przedstawicieli branży motoryzacyjnej)

  Piątek, sobota, niedziela - 1-3 kwietnia w godzinach 10:00 - 18:00 (dni dla publiczności)

  Bilety

  Bilet Press Day

  Cena 100 zł, bilet obowiązuje 31 marca i upoważnia do jednorazowego wejścia na Motor Show Press Day. Bilety dostępne w kasach biletowych.

  Bilet normalny

  Bilet obowiązuje w piątek, sobotę lub w niedzielę. Upoważnia do jednorazowego wejścia na Motor Show. Cena w kasach podczas wydarzenia - 20 zł. Cena w przedsprzedaży - 15 zł.

  Bilet rodzinny

  Bilet rodzinny, obowiązuje w piątek, sobotę lub w niedzielę. Upoważnia do jednorazowego wejścia na Motor Show. Cena 15 zł od osoby obowiązuje dla wszystkich członków rodziny (od trzech osób w górę - minimum trzy osoby, w tym dziecko do lat 13). Jeśli na Motor Show przyjdą dwie osoby z rodziny wówczas bilet wstępu kosztuje 20 zł za osobę. Bilet rodzinny (minimum 3 spokrewnione osoby, w tym minimum jedno dziecko do 13 roku życia) 15 zł za osobę.

  Parking

  Parking na 850 miejsc jest położony 350 metrów od terenów wystawowych przy ul. Matejki 63.
  Ceny parkingu MTP:
  2 zł/godz. dla jednośladów
  4 zł/godz. dla samochodów osobowych
  8 zł/godz. dla autobusów i samochodów ciężarowych do 6 m

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Skup Aut Powypadkowych Poznań

  Skup Aut Poznan (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 2

  Skup Aut Powypadkowych Poznań Świecko Słubice Berlin Frankfurt Skup Aut Poznań www.kupieautopoznań.pl ,

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Pierwsze wrażenia

  Premium (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 1

  Pierwsze wrażenia z Poznań Motor Show
  http://premiummoto.pl/motor-show-poznan-2016/

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

  PRZEPISY

  PORADY

  RAPORTY