Poznań: MPK świętuje Katarzynki. Co w programie?

  Poznań: MPK świętuje Katarzynki. Co w programie?

  Milena Kochanowska

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  W niedzielę MPK świętuje Katarzynki
  1/10
  przejdź do galerii

  W niedzielę MPK świętuje Katarzynki ©Pawel F. Matysiak

  W niedzielę MPK świętuje dzień swojej patronki – świętej Katarzyny. Z tej okazji po raz kolejny odbędą się pełne atrakcji Katarzynki.
  Dzień świętej Katarzyny motorniczy i kierowcy MPK, jak zawsze, obchodzić będą z pasażerami, których zapraszają do zajezdni Franowo w niedzielę, 26 listopada w godz. 12-16.

  – Wszystkim, którzy zechcą nas odwiedzić, zapewnimy bezpłatną linię dowozową, która będzie kursować co pół godziny z Ronda Kaponiera przez całe miasto – mówi Iwona Gajdzińska, rzeczniczka prasowa MPK Poznań. – Zgodnie z niepisaną tradycją, na Franowie każdy będzie mógł zasiąść za sterami tramwaju, by pod okiem instruktora spróbować swych sił jako motorniczy i poprowadzić 105N oraz Tramino

  Zobacz galerię

  W zajezdni będzie można również obejrzeć wystawę taboru. Wśród tramwajów będzie Tramino, Combino, Moderus Beta dwukierunkowy, a wśród autobusów historyczne Jelcze i Ikarusy. Dużym zainteresowaniem będą się zapewnie cieszyć nowoczesne pojazdy ratownicze: nowy dźwig Scania i Unimog. Będą też tramwajowe wycieczki po najnowocześniejszej i największej zajezdni prezentujące halę postojową, warsztatową, myjnię i linię obsługi technicznej.

  Katarzynki - Tak było przed rokiem:


  Dużo atrakcji przyszykowali także na niedzielę członkowie Klubu Miłośników Pojazdów Szynowych w dawnej zajezdni na Madalińskiego. Na zwiedzających czeka ekspozycja historycznych pojazdów, a wśród nich: tramwaj konny, Carl Weyer, wagon kinowy, 3G, GT8 oraz zabytkowa piaskarka, która w tym wyjątkowym dniu posłuży do akcji zbierania nakrętek do butelek PET. Ta charytatywna akcja pod hasłem "Zapełnimy wagon nakrętkami" przeprowadzana będzie na rzecz 8-letniej dziewczynki chorej na dziecięce porażenie mózgowe.

  Mszę świętą towarzyszącą zawsze obchodom dnia św. Katarzyny (o godz. 15 w kościele pod wezwaniem Matki Boskiej Bolesnej przy ul. Głogowskiej 97) poprzedzi koncert Orkiestry Miasta Poznania przy MPK Poznań pod batutą Jarosława Gerlicha, który rozpocznie się o godz. 14.30.


  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo