Poznań: Na Łazarzu startuje galeria fotografii Pix.house...

  Poznań: Na Łazarzu startuje galeria fotografii Pix.house [ZDJĘCIA]

  CYP

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Działalność Pix.house inauguruje wystawa Generacja '74
  1/4
  przejdź do galerii

  Działalność Pix.house inauguruje wystawa Generacja '74 ©Cyprian Łakomy

  Pix.house, czyli nowa przestrzeń fotografii na poznańskim Łazarzu startuje w środę, 15 lipca. Tego dnia, przy Głogowskiej odbędzie się wernisaż wystawy "Generacja '74". Początek o godzinie 18.
  Jeszcze w marcu, lokal po klubie nocnym Extreme i wypożyczalni kaset VHS Erotica był ruderą. Od środy, 15 lipca, oficjalnie zaczyna tu działać Pix.house, nowa przestrzeń dla fotografii w mieście. Jej pomysłodawcy otrzymali pomieszczenie w bezczynszowy najem od miasta, a zakończony remont pomogli sfinansować internauci.

  - Na takie miejsce Poznań czekał latami - mówił podczas środowej konferencji prasowej w odnowionej siedzibie Pix.house, Marcin Kostaszuk, zastępca dyrektora Wydziału Kultury Urzędu Miasta Poznania.


  Na miejscu zjawił się także, Mindaugas Kavaliauskas, litewski fotograf i twórca festiwalu Kaunas Photo. Kavaliauskas jest kuratorem wystawy "Generacja '74", inaugurującej działania Pix.house.

  - Pomysł na tę wystawę przyszedł mi do głowy w 2014 r., czyli przed dziesiątą edycją festiwalu. Na moim biurku zaczęły lądować portfolia fotoreporterów z rocznika 1974. Sam też urodziłem się w tym roku. Zarówno ja, jak i inni autorzy wystawianych prac mieliśmy po 15 lat, kiedy w Berlinie upadał tamtejszy mur, a jako 30-latkowie byliśmy swiadkami przyjęcia Polski, Litwy i Czech do Unii Europejskiej. Wydaje mi się, że mamy to czego czasem brakuje dzisiejszym fotografom. Portretujemy życie takie, jakim jest, a nie jakim nie jest - mówił Kavaliauskas.

  Wystawa "Generacja '74" czynna jest do 16 sierpnia. Wstęp jest wolny.  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo