Poznań: Na osiedlu Łokietka zacznie działać pierwszy w...

  Poznań: Na osiedlu Łokietka zacznie działać pierwszy w mieście Zespół Szkolno - Przedszkolny

  Anna Jarmuż

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Od września na osiedlu Władysława Łokietka zacznie działać pierwszy w Poznaniu Zespół Szkolno - Przedszkolny. Jest to efekt połączenia Szkoły Podstawowej nr 35 i Przedszkola nr 187, które mieści się obecnie w szkole i dwóch sąsiednich blokach. Zmiany są konsekwencją likwidacji Gimnazjum nr 10.
  - Początkowo propozycja zmiany wywołała głośny sprzeciw mieszkańców osiedla - mówi Irena Anioł z wydziału oświaty Urzędu Miasta Poznania. - Z czasem jednak rodzice i nauczyciele zmobilizowali się i zaproponowali utworzenie zespołu. Zgodziliśmy się na takie rozwiązanie. Sądzimy, że przyniesie ono wiele korzyści. Gimnazjum nie cieszyło się dużym zainteresowaniem. Było natomiast zapotrzebowanie na miejsce dla najmłodszych dzieci.

  Dotychczas na os. W. Łokietka znajdował się Zespół Szkół Ogólnokształcących numer 5. Duży budynek już od dłuższego czasu świecił pustkami. Opustoszał jeszcze bardziej w momencie likwidacji, znajdującego się tam gimnazjum. We wrześniu w szkole uczyć będzie się jeszcze tylko młodzież z trzeciej klasy. Całość zajmie natomiast podstawówka i przedszkole. W budynku znajduje się 8 oddziałów szkoły podstawowej, a od września pojawi się także 10 oddziałów przedszkolnych - 250 dzieci.

  Wcześniej przy szkole działał już jeden oddział przedszkolny (dzieci 5 i 6 - letnie). Osiem grup zostanie przeniesionych z sąsiednich bloków. Pojawi się także jeden nowy, dodatkowy oddział. Dyrektorem Zespołu Przedszkolno - Szkolnego zostanie dotychczasowa dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących - Jolanta Zielińska - Wachowiak. Stanowisko wicedyrektora obejmie Jolanta Darul - dyrektor Przedszkola nr 187 .

  - Bardzo cieszymy się z nowego rozwiązania. Na pewno będzie ono miało wpływ na rozwój dzieci. Mimo że w dotychczasowej siedzibie panowała rodzinna i kameralna atmosfera, miejsca było niewiele. W szkole dzieci będą mogły korzystać z sali gimnastycznej czy świetlicy. Jeśli wszystkie oddziały będą się znajdować w jednym miejscu lepsza będzie także organizacja - mówi Jolanta Darul.

  Radości nie kryją także rodzice maluchów. - Myślę że dzieciom wyjdzie to na plus. Wcześnie oswoją się ze szkołą. Dobrze także, że będą się one znajdować w jednym miejscu - mówi Magdalena Andrałojć, mama Helenki.

  Obecnie w budynku trwa remont. Placówka jest przygotowywana do przyjęcia maluchów.

  - Szkoła będzie w pełni przystosowana do nauki młodszych i starszych dzieci - mówi Irena Anioł. - I dodaje: Budynek spełnia wszystkie niezbędne wymogi. Przedszkole będzie się znajdować w lewym skrzydle budynku. Młodsze dzieci nie będą miały kontaktu ze starszymi. Do szkoły będzie prowadzić osobne wejście.

  Wydział oświaty Urzędu Miasta nie wyklucza, że w przyszłości w Poznaniu powstanie więcej zespołów szkolno - przedszkolnych.

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Ratujmy Szkołę 35

  Uczeń (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 7

  Proszę o rzetelne przygotowanie artykułów. Od początku wydział oświaty chciał dążył do likwidacji gimnazjum a szkołę przekazac fundacji Familijny Poznań i to właśnie temu rodzice i w tym Ja...rozwiń całość

  Proszę o rzetelne przygotowanie artykułów. Od początku wydział oświaty chciał dążył do likwidacji gimnazjum a szkołę przekazac fundacji Familijny Poznań i to właśnie temu rodzice i w tym Ja kategorycznie się sprzeciwiliśmy. Nie było mowy na początku ani póżniej o żadnej propozycji dopiero po ostrym sprzeciwie urzędnicy miasta Poznania i oświaty wycofali się. Zaproponowana przez rodziców, dyrekcje szkoły i rady osiedla powstania zespołu szkolno-przedszkolnego. zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo