MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Poznań na plakacie oczami artystów z całego świata. Zobacz najlepsze prace konkursu

Agnieszka Nguyen
Agnieszka Nguyen
Na konkurs "Poznań na plakacie" wpłynęło aż 190 prac z 26 krajów. Ze względu na bardzo wysoki poziom zgłoszonych prac, jury obradowało dłużej niż zakładano, z wielkim namysłem rozważając każdą z nadesłanych propozycji. Ostatecznie do wystawy konkursowej wybranych zostało 30 projektów. Zobacz najlepsze plakaty, których tematem jest Poznań --->
Na konkurs "Poznań na plakacie" wpłynęło aż 190 prac z 26 krajów. Ze względu na bardzo wysoki poziom zgłoszonych prac, jury obradowało dłużej niż zakładano, z wielkim namysłem rozważając każdą z nadesłanych propozycji. Ostatecznie do wystawy konkursowej wybranych zostało 30 projektów. Zobacz najlepsze plakaty, których tematem jest Poznań --->poznanartweek.com
Podczas tegorocznego festiwalu Poznań Art Week artystów poproszono o zaprezentowanie miasta Poznań na plakacie. Ze względu na bardzo wysoki poziom zgłoszonych prac, jury obradowało dłużej niż zakładano. Prace nadsyłano z najróżniejszych państw świata. Ostatecznie wybrano 30 plakatów, z których trzy zostały nagrodzone. Wszystkie prace można zobaczyć na internetowej wystawie oraz w naszej galerii.

Tegorocznym tematem był "Poznań na plakacie". Konkurs kierowany wyłącznie do profesjonalnych twórców plakatu zainteresował artystów z całego świata. Łącznie napłynęło niemal 190 zgłoszeń z 26 krajów takich jak: Polska, Chiny, Austria, Kuba, Turcja, Włochy, Bangladesz, Rumunia, Hongkong, Tajwan, Węgry, Ukraina, Nigeria, Iran, Irak, Tajlandia, Meksyk, Indie, Indonezja, Australia, Kanada, Słowacja, Chile, USA, Urugwaj, Kolumbia.

Zobacz: Branża kulturalna umiera

od 16 lat

Celem konkursu była aktywizacja plakacistów wokół pozytywnych działań na rzecz miasta Poznania, twórczości plakatowej w ogóle oraz idei plakatu autorskiego (plakat w edycji własnej).

- Inicjatywa wyszła z założenia o potrzebie solidarności w czasach światowej epidemii. Stanowiła próbę przezwyciężenia pesymizmu oraz tendencji do zamykania inicjatyw kulturalnych. Ponadto prawie w każdym działaniu podejmowanym przez UAP staramy się podkreślić związek z naszym Miastem, z którego jesteśmy po prostu dumni - tłumaczy Piotr Grzywacz z biura promocji Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.

Ze względu na bardzo wysoki poziom zgłoszonych prac, jury obradowało dłużej niż zakładano, z namysłem rozważając każdą z nadesłanych propozycji. Ostatecznie do wystawy konkursowej wybranych zostało 30 projektów – pojedynczych plakatów i dedykowanych serii plakatowych.

Nagrodę główną zdobył Jan Jerzmański (Polska), drugą nagrodę otrzymał Raqee S. Najmuldeen (Irak), a wyróżnienie honorowe: Bartosz Choryan (Polska).

Nagrodzone prace oraz te, które znalazły się na wystawie można zobaczyć w galerii.

Na konkurs "Poznań na plakacie" wpłynęło aż 190 prac z 26 krajów. Ze względu na bardzo wysoki poziom zgłoszonych prac, jury obradowało dłużej niż zakładano, z wielkim namysłem rozważając każdą z nadesłanych propozycji. Ostatecznie do wystawy konkursowej wybranych zostało 30 projektów. Zobacz najlepsze plakaty, których tematem jest Poznań --->

Poznań na plakacie oczami artystów z całego świata. Zobacz n...

O wyniku decydowało jury w składzie: Eugeniusz Skorwider (przewodniczący), Sławomir Kosmynka, Lech Majewski, Grzegorz Marszałek, Władysław Pluta. Sekretarzem jury był Mateusz Bieczyński.

Artystyczne Święto Poznania

Poznań Art Week jest jedynym festiwalem artystycznym w stolicy Wielkopolski, który łączy ze sobą w jednym programie wydarzenia z pola sztuk wizualnych. Po raz pierwszy został zorganizowany na początku czerwca 2017 r. przez Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu, Fundację Rarytas oraz instytucje partnerskie – prywatne i publiczne galerie aktywne na polu sztuk wizualnych.

- Inspiracją dla Poznań Art Week była organizowana cyklicznie na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu „Wystawa Końcoworoczna”. Uczelnia zmienia się wówczas w galerię otwartą dla publiczności prezentując we wszystkich swoich budynkach dorobek studentów i pedagogów z ponad 140 pracowni uniwersyteckich - mówi Piotr Grzywacz z biura promocji UAP.

Energia powstająca podczas wymiany poglądów w ramach „Wystawy Końcoworocznej”, artystyczne poruszenie jakie wynika z konfrontacji między twórcami i odbiorcami w ramach podsumowania aktywności dydaktycznych z ostatniego roku sprawiły, że Poznań Art Week stał się artystycznym świętem dla całego Poznania.

ZOBACZ TEŻ:

Dobra książka na prezent dla Niego - 10 najlepszych propozycji lektury na długie, zimowe wieczory

Dobra książka na prezent dla Niego. Sensacja, thriller, fant...

Typowy student. Najlepsze memy o studentach i dla studentów

Najlepsze memy o studentach i dla studentów. MEMY: Typowy st...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski