Poznań: Na ulicy Święty Marcin nocami wykonywane są odwierty...

  Poznań: Na ulicy Święty Marcin nocami wykonywane są odwierty geologiczne

  Zdjęcie autora materiału
  Bogna Kisiel

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Odwierty będą wykonywane przez najbliższe dni, w godzinach 23-5
  1/11
  przejdź do galerii

  Odwierty będą wykonywane przez najbliższe dni, w godzinach 23-5
  ©Robert Woźniak

  Trwają prace projektowe związane z przebudową ul. Św. Marcin – na odcinku od mostu Uniwersyteckiego do al. Niepodległości – wraz ze skrzyżowaniem ul. Św. Marcin, al. Niepodległości i Towarowej. W nocy z czwartku na piątek rozpoczęły się tutaj badania gruntu. Zostaną wykonane 24 odwierty geologiczne, a następnie fachowcy przeprowadzą analizę geofizyczną przy użyciu georadaru.
  Zostaną wykonane 24 odwierty geologiczne, a następnie fachowcy przeprowadzą analizę geofizyczną przy użyciu georadaru.

  – Badanie jest konieczne, aby w trakcie realizacji inwestycji wykonawca nie natknął się na „niespodzianki”. Musi wiedzieć co znajduje się pod powierzchnią jezdni – tłumaczy Jaromir Weigel, prezes PIM. – Sieci techniczne, gazowe i inne mamy zidentyfikowane, ale mogą zdarzyć się nieczynne rurociągi czy pozostałości starych murów, piwnic.

  Odwierty będą wykonywane przez najbliższe dni, w godz. 23-5. – Trwają nocą, by nie zakłócać ruchu samochodowego. W pobliżu nie ma budynków mieszkalnych więc nikomu nie powinno to przeszkadzać – uważa Weigel.

  Przebudowa wspomnianego fragmentu Św. Marcina jest realizowana w ramach Projektu Centrum – etap I, który obejmuje przebudowę tras tramwajowych w ul. Św. Marcin, Fredry, Mielżyńskiego, 27 Grudnia, pl. Wolności, Towarowa; poszerzenie chodników; budowę infrastruktury rowerowej.

  Czytaj też: 82 osoby szukały Michała Rosiaka. Natrafiono na jakiś ślad?

  – Po przebudowie skrzyżowania Święty Marcin, aleja Niepodległości i Towarowa tramwaje będą mogły skręcać w lewo z ulicy Święty Marcin w Towarową, na której torowisko już częściowo zostało zmodernizowane – twierdzi Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta. – Bardzo ważne jest połączenie trasą tramwajową Wolnych Torów, która mają być zabudowane.

  Przy CK Zamek zaplanowano nowy przystanek tramwajowy w kierunku Kaponiery. – Między placem Mickiewicza a Akademią Muzyczną powstanie też nowe przejście dla pieszych – mówi Wiśniewski. Prezes Weigel dodaje, że po zakończeniu prac projektowych i uzyskaniu niezbędnych zgód nastąpi wybór wykonawcy.

  Przed czasem zakończyła się przebudowa ul. Święty Marcin, od Gwarnej do Ratajczaka. Obecnie trwa odbiór prac. – Montowana jest mała architektura, na nowym przystanku tramwajowym przy Ratajczaka pojawiły się tablice świetlne – wymienia Wiśniewski. – Z początkiem marca chcemy oddać do użytku ten fragment.

  Zobacz też:

  POLECAMY:
  Zapytaliśmy poznaniaków, czy halę Arena trzeba zburzyć. Co odpowiedzieli?


  Komentarze (3)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  drzewa w trumnach

  współczesny głupek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2

  to kompensacja zieleni czyli wyrównanie strat? Taka nowomowa urzędnicza. I leczenie oczopląsu metodą spacerową. Co na to okuliści i ludzie z wadami widzenia , zobaczymy w praniu!!!!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  a co tam nowego

  kasienka (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2

  u Jaskowiaka? Cichutko jakos....

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  drzewa w trumnach

  krzysztof (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 2

  Na Św. Marcinie najbardziej mi się podobają "trumny", w których tkwią świeżo posadzone drzewa. Intryguje mnie przede wszystkim, że w trumnach pali się światło.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo