MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Poznań: Nagroda im. Witka Różańskiego dla Jerzego Łukasza Kaczmarka [ZDJĘCIA]

Marek Zaradniak
Poeta i tłumacz Jerzy Łukasz Kaczmarek jest tegorocznym laureatem Nagrody im. Witka Wincentego Różańskiego. Wręczono mu ją w czwartek w Poznaniu  II Międzynarodowej Konferencji Poetyckiej.
Poeta i tłumacz Jerzy Łukasz Kaczmarek jest tegorocznym laureatem Nagrody im. Witka Wincentego Różańskiego. Wręczono mu ją w czwartek w Poznaniu II Międzynarodowej Konferencji Poetyckiej. Paweł F. Matysiak
Poeta i tłumacz Jerzy Łukasz Kaczmarek jest tegorocznym laureatem Nagrody im. Witka Wincentego Różańskiego. Wręczono mu ją w czwartek w Poznaniu II Międzynarodowej Konferencji Poetyckiej.

W czwartek rozpoczęła się w Wielkopolsce II Międzynarodowa Konferencja Poetycka. Potrwa do soboty, a imprezy w jej ramach odbywają się w Poznaniu, Kaliszu i Pile.

Podczas oficjalnej inauguracji w Sali im. Lubrańskiego UAM wręczono prestiżową Nagrodę im. Witka Wincentego Różańskiego. Otrzymał ją Jerzy Łukasz Kaczmarek.

Jest on wykładowcą Instytutu Socjologii Wydziału Nauk Społecznych UAM, ale także cenionym tłumaczem literatury niemieckojęzycznej w tym m.in. wierszy Georga Trakla.

Był uczestnikiem międzynarodowego projektu plastycznego "gedichtet/gezeichnet. Dichter und Kunstler im. Dialog". W latach 90 redagował poznańskie czasopismo "Już jest jutro". Był inicjatorem kilku edycji "Nocy działań twórczych".

Swoje wiersze Jerzy Łukasz Kaczmarek publikował w takich pismach jak "Topos", "Borussia", "Pracownia", "Okolica poetów", "Krzywe koło literatury", "Gazeta Malarzy i Poetów".

Jest autorem tomiku "Przepowiednie. z kręgu nocy i dnia". Laureat Nagrody im. Witka Wincentego Rożańskiego jest także autorem sztuk scenicznych.

POLECAMY:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski