Poznań: Nagroda Wielkopolskiego Towarzystwa Kulturalnego dla...

  Poznań: Nagroda Wielkopolskiego Towarzystwa Kulturalnego dla stowarzyszenia z Gostynia

  Marek Zaradniak

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Wśród wykonawców koncertu będzie Adam Klocek

  Wśród wykonawców koncertu będzie Adam Klocek ©Andrzej Kurzyński

  W sobotę podczas Koncertu Grudniowego wręczona zostanie nagroda Wielkopolskiego Towrzystwa Kulturalnego. Jej laureatem jest Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Świętogórskiej im. Józefa Zeidlera z Gostynia.
  Wśród wykonawców koncertu będzie Adam Klocek

  Wśród wykonawców koncertu będzie Adam Klocek ©Andrzej Kurzyński

  W bazylice Filipinów na Świętej Górze w Gostyniu organizuje ono niezwykle popularny nie tylko w Polsce Festiwal Muzyki Oratoryjnej Musica Sacromontana, podczas którego renomowani wykonawcy prezentują m.in. utwory zapomnianych kompozytorów związanych ze Świętą Górą, w tym głównie nazywanego polskim Mozartem Józefa Zeidlera. Do tej pory odbyło się trzynaście edycji festiwalu.

  W klasztornych archiwach znajdują się liczne zbiory dwustuletnich i starszych manuskryptów nutowych, które do tej pory nie były publikowane i nie były wykonywane od dziesięcioleci. Wśród tych, których oklaskiwano podczas koncertów festiwalu są m.in. Krzysztof Penderecki, Jerzy Maksymiuk, Poznańskie Słowiki czy Sinfonia Varsovia.

  W koncercie, który rozpocznie się o godzinie 17 w pawilonie z Iglicą Międzynarodowych Targów Poznańskich wystąpią zespół Przed Wschodem Słońca i Zespół Kameralny Filharmonii Kaliskiej, kierowany przez Adama Klocka. W programie m.in. kompozycje Adama Jarzębskiego, Krzysztofa Pendereckiego, Witolda Lutosławskiego i Andrzeja Panufnika.

  Podczas koncertu zaprezentowane zostaną sylwetki wszystkich kandydatów do nagrody głównej. Wstęp na koncert jest wolny.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo