Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Poznań: Niecodzienne lekcje historii na Dębcu. Dzieci poznają ciekawostki ze swojej okolicy

RED
Ponad 200 dzieci dowie się więcej o historii Dębca. Wszystko dzięki dodatkowym lekcjom historii, które w poniedziałek rozpoczęły się w ośmiu przedszkolach i szkołach na Dębcu.
Ponad 200 dzieci dowie się więcej o historii Dębca. Wszystko dzięki dodatkowym lekcjom historii, które w poniedziałek rozpoczęły się w ośmiu przedszkolach i szkołach na Dębcu. fot. Red Park
Ponad 200 dzieci dowie się więcej o historii Dębca. Wszystko dzięki dodatkowym lekcjom historii, które w poniedziałek rozpoczęły się w ośmiu przedszkolach i szkołach na Dębcu. Prowadzi je pilot wycieczek i historyk - Kajetan Sasiak. Organizatorem jest deweloper działający na Dębcu - Red Development.

Dawniej, jeszcze w czasach Wielkiego Księstwa Poznańskiego - Dębiec był dla poznaniaków ulubionym miejscem relaksu i wypoczynku. Do Lasu Dębińskiego na konne przejażdżki z Elizą Radziwiłłówną miał się wyprawiać nawet Wilhelm I, późniejszy cesarz niemiecki.

– Dębiec kryje dużo ciekawostek, a ich poznawanie sprawia, że możemy nie tylko na nowo polubić nasz fyrtel, ale z większym szacunkiem i zaciekawieniem patrzeć na to, co nas otacza. Oczywiście najmocniej inspirują wielkie nazwiska, jak przywołany cesarz Wilhelm I, ale pamiętajmy o pokoleniach poznaniaków, którzy uwielbiali wypoczynek w cieniu nadwarciańskich dębów – mówi Kajetan Sasiak, z wykształcenia historyk.

To on poprowadzi zajęcia dla ponad 200 dzieci z ośmiu przedszkoli i szkół na Dębcu. Usłyszą one nie tylko ciekawostkę o cesarzu Wilhelmie, ale też szereg innych interesujących informacji. Przecież to właśnie na Dębcu swój początek miał choćby Lech Poznań. Poza tym, tę część Poznania już 300 lat temu zaczęli zasiedlać bamberscy osadnicy. Przez ten czas ciekawych historii powstało więc bardzo dużo.

Organizatorem akcji jest działający na Dębcu deweloper - Red Development. – Pragniemy przedstawić najważniejsze wartości i znaczenie małej ojczyzny uczniom wybranych placówek edukacyjnych. Jako miłośnicy Dębca organizowaliśmy już spacery, akcje fotograficzne i sąsiedzką wymianę książek czy zbiórki prezentów – mówi Roma Peczyńska, marketing manager osiedla Red Park.

Sprawdź też: Poznań: Budowa pływalni na osiedlu Piastowskim wkracza w kolejną fazę. Budynek nabiera kształtów

Organizatorzy bezpłatnych, 45-minutowych lekcji historii, chcą też pokazać, że Dębiec jest doskonałym miejscem do życia i wypoczynku. Dobrze skomunikowanym z resztą Poznania, ale pozwalającym na życie w spokojnej okolicy.

W planach jest także organizacja spacerów po najciekawszych miejscach okolicy i przygotowanie materiałów o dzielnicy.

Zobacz:

Od poniedziałku, 11 marca, samochody wróciły na remontowaną przez półtora roku ulicę Święty Marcin.

Poznań: Na ul. Święty Marcin wróciły samochody, ale zmieniła...

Zobacz też: Poznań: Na Starołęce wycinają drzewa pod budowę parku rekreacyjnego

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski