Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Poznań: Nielegalny remont klubu go-go

Anna Jarmuż
Jeszcze w maju do budynku ponownie zawitają inspektorzy
Jeszcze w maju do budynku ponownie zawitają inspektorzy Beata Marcińczyk
W czerwcu w jednej z zabytkowych kamienic na Starym Rynku zostanie otwarty klub ze striptizem. Na terenie budynku trwa właśnie remont. Jednak ani właściciel kamienicy, ani nowy najemca, nie wystąpili o pozwolenie na prace - wniosek nie wpłynął do wydziału urbanistyki i architektury Urzędu Miasta, nie przesłano go też do biura Miejskiego Konserwatora Zabytków. Toczący się remont jest więc nielegalny.

To, że w kamienicy na Starym Rynku 61 trwają prace budowlane, potwierdza Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego. Nie wiadomo, czy jest to tylko remont, czy może też przebudowa budynku - podczas niezapowiedzianej kontroli inspektorzy nie zostali wpuszczeni do środka. Urzędnicy nie powiedzieli jednak ostatniego słowa.

- Wystąpimy z oficjalnym wnioskiem o kontrolę. Planujemy przeprowadzić ją przed Euro, do 31 maja - mówi Paweł Łukaszewski, powiatowy inspektor nadzoru budowlanego.

- Kamienica na Starym Rynku 61 jest wpisana do indywidualnego rejestru zabytków - potwierdza Wojciech Starzycki z biura Miejskiego Konserwatora Zabytków. A to znaczy, że i MKZ powinien się na remont zgodzić.

Przepisy są jednoznaczne: osoba, która planuje przeprowadzić remont w obiekcie zabytkowym, musi otrzymać pozwolenie od konserwatora. Należy przedstawić projekt i program konserwatorski. - W najbliższym czasie zostanie wszczęte postępowanie konserwatorskie. Wystąpimy o wstrzymanie prac i wizję lokalną - zapowiada Wojciech Starzycki.
Mimo wielu prób nie udało nam się uzyskać w tej sprawie oficjalnych wypowiedzi wła-ściciela kamienicy, firmy Adamczyk & Adamczyk, ani nowego najemcy, klubu Cocomo. Potwierdzono nam jednak, że w kamienicy będzie klub go-go.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski