Poznań: Nowe alejki na największych cmentarzach

  Poznań: Nowe alejki na największych cmentarzach

  Marcin Idczak

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Kolejne alejki mają prowadzić do nowych pól na Junikowie

  Kolejne alejki mają prowadzić do nowych pól na Junikowie ©Marcin Idczak

  Będą budować nowe i remontować istniejące alejki na poznańskich cmentarzach.
  Kolejne alejki mają prowadzić do nowych pól na Junikowie

  Kolejne alejki mają prowadzić do nowych pól na Junikowie ©Marcin Idczak

  W najbliższym czasie spółdzielnia Universum, która zarządza największymi poznańskimi cmentarzami rozpocznie na nich nowe inwestycje.

  Zrealizowane zostaną kolejne etapy nawierzchni z kostki betonowej na polach grobowców w okolicy ul. Grunwaldzkiej oraz od strony ul. Cmentarnej. Nowe alejki powstaną również na polu urnowym. Remontowane będą także już istniejące. -Kończymy już wiosenne porządki, dlatego możemy rozpocząć remonty - zaznacza Jacek Kopa.

  Tam gdzie zimą powstały ubytki nawierzchni lub ta został w inny sposób zniszczona pojawi się nowa warstwa asfaltu lub kostki. - Poznańskie cmentarze znajdują się na dość dużym obszarze, dlatego tak ważne jest dla nas zapewnienie możliwości w miarę wygodnego przemieszczanie się - zaznacza Jacek Kopa. Poznańskie największe nekropolie zajmują dużą powierzchnię. Dlatego tak ważne, dla wygody, odwiedzających groby..

  - Nie wyobrażam sobie dojścia do pół, gdzie pochowana jest moja siostra i kuzynostwo gdyby nie stworzono normalnych dróg dojścia - mówi Izabella Michalska, która przyjeżdża na cmentarz na Junikowo. Według niej wszędzie tam, gdzie tworzone są nowe miejsca pochówku trzeba jak najszybciej stworzyć drogi dojścia.

  Trzeba by też się zastanowić nad wprowadzeniem ograniczenia we wjeżdżaniu samochodami na teren większych poznańskich cmentarzy - stwierdza kobieta. - Jest ich tutaj zdecydowanie za dużo. Może ograniczyć wjazdy w wybrane dni lub poprzez podniesienie kosztów zezwolenia na jeżdżenie pomiędzy nagrobkami - zastanawia się Izabella Michalska.  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo