Powstanie Wielkopolskie
  konkurs

  20 tysięcy złotych na wyciągnięcie ręki

  Rozwiń
  Poznań: Nowy ośrodek dla pacjentów z implantami słuchowymi

  Poznań: Nowy ośrodek dla pacjentów z implantami słuchowymi

  Michał Jurek

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Poznań: Nowy ośrodek dla pacjentów z implantami słuchowymi
  1/7
  przejdź do galerii

  Poznań: Nowy ośrodek dla pacjentów z implantami słuchowymi ©Piotr Łuczak

  W skali od 1 do 10 ten projekt oceniam na dziesięć - taką notę wystawił prof. Witold Szyfter nowo powstałemu ośrodkowi Agvita Laryngologia Wielkopolskie Centrum Surdologopedii dla osób z jednostronną i bilateralną implantacją. - Takie placówki, które będą wspomagały publiczną służbę zdrowia są bardzo mile widziane - dodaje profesor. Projekt znalazł się w gronie zwycięzców unijnego konkursu i został pozytywnie przez poznańskiego profesora zaopiniowany.
  - U mojej córki został wykryty lekki niedosłuch spowodowany przez obecność wirusa - opowiada nam pani Natalia, mama Zosi korzystającej z usług rehabilitacyjnych ośrodka. - W szpitalu nas pozostawiono bez opieki. Kiedy, trafiliśmy do pani dr Agnieszki Konarczak, to szybko uzyskaliśmy pomoc. Córka rozpoczęła terapię i w końcu przemówiła. Widać duże postępy, wydaje bardzo dużo dźwięków. Co prawda nie mówi jeszcze pełnymi zdaniami, ale potrafi zakomunikować pewne rzeczy. Cieszymy się z każdego jej słowa - nie kryje radości pani Natalia.

  Pełna diagnostyka
  Centrum postawiło na wysokiej jakości kliniczny sprzęt medyczny, przez co może zapewnić swoim pacjentom kompleksowy zakres specjalistycznych badań - pełną diagnostykę laryngologiczną i audiologiczną. - W ramach współpracy dostarczyliśmy sprzęt do Agvity. Jest to bardzo dobrej jakości sprzęt kliniczny, przy którego użyciu można gruntownie zbadać pacjenta i wykryć, jakiego rodzaju ma niedosłuch - mówi Marek Mazur, wiceprezes firmy Medicus. Z kolei dyrektor Marcin Talar wysoko ocenia warunki akustyczne gabinetów audiologicznych.

  Agvita jest jedną z niewielu niepublicznych placówek, oferująca usługę ustawiania procesorów dźwięku - zewnętrznej części implantów słuchowych.

  Zobacz też: Wyjątkowy oddział w poznańskim szpitalu


  POLECAMY:
  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo