Poznań: O relacjach między teorią ewolucji a wiarą. Dzień...

  Poznań: O relacjach między teorią ewolucji a wiarą. Dzień Darwina 2019 na UAM

  NM

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  We wtorek na Wydziale Biologii UAM odbędzie się dyskusja panelowa na temat „Ewolucja i wiara”. Wydarzenie organizowane jest w ramach obchodów Dnia D
  1/3
  przejdź do galerii

  We wtorek na Wydziale Biologii UAM odbędzie się dyskusja panelowa na temat „Ewolucja i wiara”. Wydarzenie organizowane jest w ramach obchodów Dnia Darwina. ©pixabay.com

  We wtorek na Wydziale Biologii UAM odbędzie się dyskusja panelowa na temat „Ewolucja i wiara”. Wydarzenie organizowane jest w ramach obchodów Dnia Darwina.
  Panel dyskusyjny pt. „Ewolucja i wiara” rozpocznie się dziś o godz. 17.20. W dyskusji udział wezmą: prof. Maciej Błaszak, ks. prof. Janusz Nawrot, prof. Tomasz Polak i prof. Jacek Radwan.

  Wcześniej jednak każdy z prelegentów wprowadzi uczestników panelu w tematykę dyskusji. Dziesięciominutowe przemówienia na tematy związane z relacjami między teorią ewolucji a kościołem rozpoczną się o godz. 16.40.

  Prelegenci poruszą takie zagadnienia jak między innymi:„Darwin o wierze, Kościół o Darwinie”, „Czy tekst Rdz 2,7 wyklucza ewolucję?”, „Zmagania ludzi Kościoła z ewolucją”, „Ewolucja umysłu religijnego”.

  Dzień Darwina na UAM odbywa się w 210. rocznicę urodzin Karola Darwina. Podczas wydarzenia obchodzone jest także 160-lecie wydania dzieła „O powstaniu gatunków”.

  Wstęp na Dzień Darwina jest wolny. Wydarzenie odbędzie się w Auli Wydziału Biologii UAM przy ul. Umultowskiej 89 w godz. 16.30-18.15.

  Święto Darwina obchodzone jest nie tylko na Wydziale Biologii UAM, ale także w wielu krajach za granicą. Co roku ma ono miejsce 12 lutego- w rocznicę urodzin Karola Darwina.

  Celem wydarzenia jest rozpowszechnianie nauk ścisłych i przyrodniczych w powiązaniu z naukami humanistycznymi i sztuką.

  POLECAMY:
  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo