Poznań: Obóz uchodźców na Rondzie Rataje [ZDJĘCIA i FILM]

  Poznań: Obóz uchodźców na Rondzie Rataje [ZDJĘCIA i FILM]

  BEM

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  "Obóz uchodźców" miał zwrócić uwagę na sprawy trudnych lokatorów, którzy wkrótce mają zostać przesiedleni do kontenerów przy ulicy
  1/9
  przejdź do galerii

  "Obóz uchodźców" miał zwrócić uwagę na sprawy trudnych lokatorów, którzy wkrótce mają zostać przesiedleni do kontenerów przy ulicy Średzkiej. ©glos.tv

  Przez dwie godziny, od 11 do 13 na Rondzie Rataje, tuż przy dworcu autobusowym stało dziewięć foliowych namiotów otoczonych kolczastym drutem. "Obóz uchodźców", którego pomysłodawcami i realizatorami są Maciej Pastwa i Filip Springer, miał zwrócić uwagę na sprawy trudnych lokatorów, którzy wkrótce mają zostać przesiedleni do kontenerów przy ulicy Średzkiej.
  Czytaj też: Kontenery wrócą na forum rady

  - Rozumiem, że często ci ludzie mają problem na własne życzenie, ale wyrzucenie ich z miasta, robienie getta, nie jest rozwiązaniem - mówił Filip Springer.

  Katarzyna Czarnota, socjolog, tłumaczyła zebranym, głównie dziennikarzom, że latem w takich "puszkach" panuje upał, a zimą jest bardzo zimno.  Oglądaj jeszcze na Głos.TV[a]
  [a]http://glos.tv/?p=10896


  - To nie są warunki do mieszkania dla ludzi. W kontenerach przebywają na przykład ekipy budowlane, ale są w nich tylko kilka godzin dziennie, a tym ludziom przyjdzie tam mieszkać - mówiła K. Czarnota.

  - Kontenery będą ogrzewane prądem. Ich mieszkańcy nie udźwigną wysokich opłat. Gdy im go odetną pewnie się zapiją - snuł wizje Andrzej Ratajczak z Barki, który zapewniał, że przeprowadzenie trudnych lokatorów do kontenerów socjalnych przyczyni się do ich upadku, jeszcze niższej samooceny.

  - Każdy chce wyjść z nałogu, z problemów, tylko trzeba mu pomóc, pokazać, że można i jak można - mówił A. Ratajczak wskazując na pracę Barki i Centrów Integracji Społecznej.

  Profesor Krzysztof Podemski podkreślił, że każdy może popaść w ogromne życiowe problemy, a jako przykład podał losy jednej ze studentek, która przez kilka lat była osobą bezdomną.

  - Kontenery to najtańsze, ale najgorsze rozwiązanie dla problemu trudnych lokatorów - podkreślał socjolog. - Wielu z nich nie płaci, nie dlatego, że nie chce, ale dlatego, że nie ma pieniędzy, jest schorowanych, albo niezaradnych.

  Do kontenerów przy ulicy Średzkiej jeszcze tego lata mają trafić mężczyźni, którzy od lat nie płacą czynszu, niszczą mieszkania i terroryzują sąsiadów, wytypowani wspólnie przez Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych i Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Poznaniu.

  Czytaj też: Kontenerem w mur

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  no i bardzo dobrze

  Jerzy (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 48 / 37

  niech płacą czynsz i sie normalnie zachowuja to ich nikt nie bedzie przesiedlał

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo