Poznań Open: Hubert Hurkacz wygrywa w 58 minut

Maciej Łosiak
Poznań Open: Hubert Hurkacz wygrywa w 58 minut Robert Woźniak
Hubert Hurkacz – miejsce 44 rankingu ATP, Pedro Sousa – numer 124 na świecie. Patrząc na te liczby nietrudno było wskazać faworyta ćwierćfinału turnieju Poznań Open 2019 rozgrywanego na kortach Parku Tenisowego Olimpia. Polak nie zawiódł i pokonał 31-latka z Lizbony 6:1, 6:4. Mecz trwał 58 minut.

Hubert Hurkacz rozpoczął piątkowy mecz od prowadzenia 3:0. W drugim gemie przełamał rywala wykorzystując trzeciego break pointa. 22-latek z Wrocławia nie zwalniał tempa i 20 minutach miażdżył rywala, prowadząc… 5:0. A kilka minut później było 6:1. Hurkacz wszystko trafiał. Nieważne jakie uderzenie: serw, forhend, skrót, każde lądowało w korcie.

Początek drugiej partii był wyrównany do stanu po 2. Wtedy kolejne trzy gemy Polak i Portugalczyk wygrywali na przemian, ale przy podaniu… rywala. Przy czym Hurkacz przełamał Sousę dwukrotnie i prowadził 4:3. Potem pilnował już swojego podania i ostatecznie zwyciężył 6:4.

Szansę na finał miał w grze podwójnej Michał Dembek. Polak w parze z Florinem Margeą w półfinale musiał uznać wyższość włosko-hiszpańskiego debla Andrea Vavassori oraz David Vega Hernandez przegrywając 2:6, 6:7 (3-6). W drugim półfinale gry deblowej para Pedro Martinez (Hiszpania) oraz Mark Vervoort (Holandia) pokonała Szwedów Andresa Siljestroma i Eliasa Ymera 4:6, 6:3, 10-2.

Pierwszy półfinał singla zaplanowano w sobotę na godz. 10.30. Zmierzą się w nim doświadczony Hiszpan Tommy Robredo z Włochem Andreą Vavassorim. Następnie, nie przed 12 drugi półfinał gry pojedynczej z udziałem Huberta Hurkacza i Rudolfa Mollekera (Niemcy). Na koniec przewidziano finał debla. Z kolei zwycięzcę całego turnieju Poznań Open poznamy w niedzielę. Początek pojedynku finałowego o godz. 13.

Wyniki pozostałych spotkań ćwierćfinałowych gry pojedynczej: Andrea Vavassori (Włochy) – Alessandro Giannessi (Włochy) 7:6 (7-3), 6:1; Tommy Robredo (Hiszpania) – Gianluca Mager (Włochy) 5:7, 7:5, 6:3; Rudolf Molleker (Niemcy) – Quentin Halys (Francja) 6:4, 2:6, 6:4.