Poznań Open: Polacy przegrali, ale po walce

Maciej Łosiak
Hubert Hurkacz przegrał mecz w trzech setach
Hubert Hurkacz przegrał mecz w trzech setach Paweł i Piotr Rychter/Poznań Open
Hubert Hurkacz, a następnie Marcin Gawron - to dwóch Polaków, którzy przegrali i nie zdołali we wtorek awansować do drugiej rundy gry pojedynczej challengera Poznań Open. W poniedziałek na kortach Parku Tenisowego Olimpia porażki doznał Kamil Majchrzak.

Hurkacz ma dopiero 19 lat i małe doświadczenie w profesjonalnym tourze. Jednak o jego potencjale świadczy chociażby fakt, że jest powoływany przez Radosława Szymanika do reprezentacji Polski. W meczu Pucharu Davisa pokonał nawet Argentyńczyka Renzo Olivo. Niestety, w starciu z rozstawionym w poznańskim turnieju z numerem „cztery” Pedją Krstinem przegrał - 2:6, 6:0, 4:6 - ale po walce.

Pierwszy set wyraźnie dla Serba. W drugiej partii Hurkacz prezentował doskonały, mocny pierwszy serwis, atak przy siatce i precyzyjne zagrania wzdłuż linii bocznej kortu. Set zakończył się szybko wynikiem 6:0 dla młodego Polaka.

Decydujący moment trzeciej partii nastąpił w 9. gemie. Przy break-pointcie na 4:5 Polak popełnił podwójny błąd serwisowy i gem padł łupem Serba. Kilkadziesiąt sekund później mecz był zakończony. - Myślę, że zabrakło kilku piłek wygranych w ważnych momentach - podsumował Hubert Hurkacz.

Niestety, także drugi z grających we wtorek Polaków, Marcin Gawron, przegrał swój pojedynek. Pokonał go Hiszpan Oriol Roca Batalla 7:6 (7-4), 6:2.