Poznań Open: Trzy godziny walki z rywalem i upałem [ZDJĘCIA]

ŁOS
Poznań Open
Poznań Open P. Rychter / Poznań Open
W piątek poznaliśmy półfinalistów tenisowego challengera Poznań Open. Pierwszy mecz ćwierćfinałowy na korcie centralnym Parku Tenisowego Olimpia od razu dostarczył wielkich emocji. Aż trzy godziny rywalizowali w upale (mając już w nogach wcześniejsze długie pojedynki) Pedja Krstin z Serbii i Radu Albot z Mołdawii.

Początek spotkania wskazywał na to, że to Albot zachował więcej sił. Szybko przełamał Krstina i wyszedł na prowadzenie 3:1. 20 minut później było już 6:3, ale dla Serba, który poszedł za ciosem i wygrał kolejno osiem gemów.

Potem znów sytuacja się odwróciła. Straty odrobił Albot. Było 3:3, 4:4, 5:5, 6:6 i w końcu tie-break. Tu także walka trwała punkt za punkt. Więcej zimnej krwi zachował Albot i doprowadził do trzeciego seta.

W ostatniej odsłonie Mołdawianin znów wygrywa w tie-breaku 7-2 i awansuje do półfinału Poznań Open. Tam czeka na niego Adam Pavlasek. Czech to pogromca faworyta całego turnieju Szweda Eliasa Ymera. W piątek zwyciężył Hiszpana Pere Ribę.

- Cieszę się, że powtórzyłem sukces sprzed roku, bo obroniłem punkty za półfinał – powiedział po meczu Pavlasek. – To było najważniejsze zadanie, plan minimum. A może być jeszcze lepiej.

W czwórce najlepszych tegorocznych tenisistów poznańskiego challengera jest też turniejowa „jedynka” - Pablo Carreno Busta. Gracz z Hiszpanii pokonał w dwóch setach Jana Satrala.
Na kortach PTO będziemy jeszcze mieli polski akcent. Debel Mateusz Kowalczyk i Mikhail Elgi (Rosja) pokonali w piątek parę z Hiszpanii Nigo Cervantes i Pere Riba 7:6 (7-3), 6:2. W sobotnim finale (początek ok. godz. 15.30) zmierzą się z chilijsko-amerykańskim deblem Julio Perlata/Matt Seeberger. W sobotę półfinały singla od godz. 12, finał w niedzielę także w samo południe.

Zestaw par półfinałowych singla: Radu Albot (Mołdawia) – Adam Pavlasek (Czechy); Lucas Pouille (Francja) – Pablo Carreno Busta (Hiszpania).

Wyniki meczów ćwierćfinałowych gry pojedynczej: Radu Albot (Mołdawia) – Pedja Krstin (Serbia) 3:6, 7:6 (10:8), 7:6 (7:2); Adam Pavlasek (Czechy) – Pere Riba (Hiszpania) 2:6, 6:4, 6:2; Lucas Pouille (Francja) – Andre Ghem (Brazylia) 6:4, 6:3; Pablo Carreno Busta (Hiszpania) – Jan Satral (Czechy) 7:5, 6:4.