Poznań: Park Edukacji Ekologicznej powstał na Strzeszynie...

  Poznań: Park Edukacji Ekologicznej powstał na Strzeszynie [ZDJĘCIA]

  Anna Jarmuż

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Poznań: Park Edukacji Ekologicznej powstał na Strzeszynie [ZDJĘCIA]
  1/4
  przejdź do galerii

  ©Fot. Elżbieta Potelska

  Uczniowie poznańskich szkół będą mogli na własne oczy zobaczyć jak rozmnażają się żaby i kaczki. W środę przy ulicy Homera odbyło się uroczyste otwarcie Parku Edukacji Ekologicznej "Strzeszyn".
  Miejsce to ma służyć dzieciom do celów naukowych. Podczas bezpośredniej obserwacji przyrody będą poszerzać swoją wiedzę na temat miejskiego ekosystemu. A jest co podziwiać. Park stał się bowiem bowiem siedliskiem dwóch gatunków chronionych - traszki zwyczajnej i pazia królowej. Znajduje się tam także zbiornik retencyjny, który stał się wodopojem dla nietoperzy i miejscem życia kaczki krzyżówki.

  Do tej pory w parku powstało już osiem tablic edukacyjnych, miejsce do przeprowadzenia lekcji w terenie, domek dla kaczek i 800 metrów utwardzonych ścieżek. To jednak dopiero początek i pierwszy etap prac.

  - W kolejnych latach planowane są kolejne nasadzenia drzew oraz rozbudowa infrastruktury parkowej - ławek, zabawek edukacyjnych czy sieci ścieżek - wylicza Iwona Żołdak-Stryjska ze Stowarzyszenia Strzeszyn dla Dzieci.

  Ważną częścią projektu jest także powstanie wirtualnej biblioteki materiałów edukacyjnych, które będą wykorzystywane podczas lekcji.

  Park Edukacji Ekologicznej to wspólne przedsięwzięcie mieszkańców, Zespołu Szkół nr 9, Rady Osiedla Strzeszyn oraz Stowarzyszenia Strzeszyn dla Dzieci. Prace nad pierwszym etapem projektu kosztowało 57 tys. złotych. Część pieniędzy to dofinansowanie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. Pozostałe środki zostały zebrane w czasie zbiórek publicznych i pochodzą od samych mieszkańców.

  Aby uwieńczyć dotychczasowe prace przedstawiciele szkoły, rady osiedla, stowarzyszenia oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska posadzili wspólnie symboliczne drzewo.

  Możesz wiedzieć więcej! Kliknij i zarejestruj się: www.gloswielkopolski.pl/piano
  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  język polski

  jk123 (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 28 / 25

  Pani Anno:
  "posadzili symboliczne drzewo" - to znaczy że to nie jest drzewo, ale:
  "symbolicznie posadzili drzewo" - to jest już drzewo.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo