Zobacz
  koniecznie

  Czy Twoje imię i nazwisko jest na liście?

  Rozwiń
  Poznań: Piesi wydeptali zejścia pod most Chrobrego. Czy...

  Poznań: Piesi wydeptali zejścia pod most Chrobrego. Czy miasto je zalegalizuje?

  Grzegorz Okoński

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Poznań: Piesi wydeptali zejścia pod most Chrobrego. Czy miasto je zalegalizuje?Zobacz kolejne zdjęcie ------------->
  1/5
  przejdź do galerii

  Poznań: Piesi wydeptali zejścia pod most Chrobrego. Czy miasto je zalegalizuje?

  Zobacz kolejne zdjęcie ------------->
  ©Tomasz Dworek

  Efektem likwidacji przejścia przez jezdnię ul. Estkowskiego przy Moście Chrobrego, stało się… wydeptanie na skarpie ścieżek do przejścia pod mostem! Gdy jest sucho, to rozwiązanie się sprawdza, ale jesienią i zimą zejście tędy będzie trudne.
  - Tu trzeba uporządkować sytuację: miasto zapewnia, że przejście pod mostem otrzymało barierki i oświetlenie, ale zależy nam na porządnym utwardzeniu i oświetleniu tej ścieżki pod mostem, by zapewnić wymierne bezpieczeństwo pieszym – mówi Tomasz Dworek, radny Rady Osiedla Stare Miasto.

  - Teraz tam po prostu śmierdzi, bo widząc dzikie przejście niektórzy bez skrupułów załatwiają tam potrzeby fizjologiczne, można spotkać osoby pijące alkohol (mimo, że to strefa bez alkoholu), a do tego nie ma bezpiecznych warunków poruszania się dla pieszych, którzy do niedawna korzystali ze starego przejścia przez ul. Estkowskiego, a teraz nie chcą nadrabiać kilkuset metrów i ześlizgują się, a później wspinają po skarpie.

  Dzikie zejścia z mostu nie będą jednak „legalizowane”, tym bardziej, że za mostem ma być budowane zaplecze przystani portu rzecznego. Przejście pod mostem ułatwia po prostu dotarcie do terenów rekreacyjnych nad Wartą – do Kontenerartu i Wartostrady, ale nie pomyślano o nim, jako o sposobie przekraczania Estkowskiego. To ostatnie musi być rozwiązane w inny, bezpieczniejszy sposób.  POLECAMY:
  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo