Zamknij

Głos Wielkopolski

Poznań: Pogotowie ratunkowe wzbogaciło flotę o pięć nowych karetek [ZDJĘCIA]

Pięć nowych samochodów trafiło w tym tygodniu do Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Poznaniu. Trzy z nich będą stacjonować w podstacjach na

Paweł F. Matysiak

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/13] Następne

Pięć nowych samochodów trafiło w tym tygodniu do Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Poznaniu. Trzy z nich będą stacjonować w podstacjach na terenie powiatu, a dwa zasilą flotę karetek transportowych WSPR w Poznaniu. Zakup samochodów marki Mercedes Sprinter był możliwy dzięki wsparciu samorządów.

Trzema nowymi mercedesami jeździć będą zespoły ratownictwa medycznego w Buku, Stęszewie i Ludwikowie. Zakup tych pojazdów to koszt prawie 1,2 milionów złotych. Za dwa samochody, które używane będą do transportu medycznego zapłacono 779 tysięcy złotych.

- To doskonale wyposażone karetki, ze sprzętem najwyższej jakości - mówi Robert Judek, rzecznik Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Poznaniu.

Zobacz też:
- Zobacz, jak wygląda wyposażenie poznańskich karetek pogotowia;nf
- Najlepiej wyposażona karetka poznańskiego pogotowia ratuje życie małego chłopca;nf
- Poznańskie pogotowie ma sprzęt do bezpiecznego przewożenia maluchów;nf

Pieniądze na zakup nowych pojazdów pochodzą w zdecydowanej części z budżetów samorządu województwa wielkopolskiego oraz powiatu poznańskiego. Łączna kwota dotacji to 1 mln 910 tys. zł.

Zobacz kolejne zdjęcie -------->

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy