Poznań: "Poloneza czas zacząć", by pomóc potrzebującym...

  Poznań: "Poloneza czas zacząć", by pomóc potrzebującym dzieciom

  Marek Zaradniak

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Koncerty Fundacji Chcemisie mają już 7-letnią tradycję
  1/5
  przejdź do galerii

  Koncerty Fundacji Chcemisie mają już 7-letnią tradycję ©Archiwum

  W sobotę (8 grudnia) już po raz siódmy fundacja Chcemisie zaprasza na koncert charytatywny. Z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości nosi on tytuł „Poloneza czas zacząć”.
  W programie znajdzie się muzyka inspirowana polskimi motywami ludowymi. Usłyszymy kompozycje Fryderyka Chopina, Ignacego Jana Paderewskiego, Henryka Wieniawskiego, Grażyny Bacewicz, Aleksandra Tansmana, ale także Ludwiga van Beethovena.

  Ich wykonawcami będą pianiści Michał Szymanowski i Marek Bracha, a także skrzypek Jakub Jakowicz. Nie zabraknie inspirowanego motywami ludowymi jazzu w wykonaniu pianistki Katarzyny Stroińskiej-Sierant oraz saksofonisty Macieja Kocińskiego. W klimaty ludowe wprowadzi publiczność grający na dudach lider Kapeli Dudziarzy Wielkopolskich Romuald Jędraszak. Gospodarzem koncertu będzie wnuk legendarnego pianisty Daniel Szpilman.

  Celem koncertu jest zebranie środków na pomoc dla dzieci i młodzieży znajdującej się w trudnej sytuacji życiowej, głównie podopiecznych Ośrodka Wspomagania Dziecka i Rodziny w Kołaczkowie pod Wrześnią oraz Rodzinnego Domu Dziecka w Nowym Folwarku.

  Fundacja Chcemisie wspiera również rodziny dysfunkcyjne oraz młodzież zagrożoną wykluczeniem społecznym, która usamodzielnia się w dorosłym życiu. Dochód z sześciu poprzednich koncertów pozwolił na przeprowadzenie szeregu działań wspomagających, ciekawych programów edukacyjnych, sportowych i kulturalnych. Wdrożono m.in. program pomocy w nauce poprzez korepetycje i kursy językowe, program pomocy psychologicznej oraz terapię zajęciową. Powstał klub sportowy skupiający piłkarzy i hokeistów, którzy odnoszą sukcesy nie tylko w kraju. Sport ma dla tych młodych ludzi znaczenie terapeutyczne. Fundacja pomaga też młodym ludziom w zdobywaniu wykształcenia w szkołach zaocznych, poprzez kursy zawodowe i kursy prawa jazdy.

  Wykonawcy koncertu nie pobierają wynagrodzenia.

  „Poloneza czas zacząć”, Sala Atrium Uniwersytetu Artystycznego (Al. Marcinkowskiego 29), 8 grudnia, godzina 18, bilety 69 zł, cegiełki 69-150 zł.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo