18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Poznań: Poradnia z Kolejowej uniknie likwidacji

Monika Kaczyńska
Pacjenci w dalszym ciągu będą mogli korzystać z ambulatoryjnej rehabilitacji
Pacjenci w dalszym ciągu będą mogli korzystać z ambulatoryjnej rehabilitacji Fot. Paweł Miecznik
Pacjenci korzystający z zabiegów fizykoterapeutycznych i rehabilitacji na Wildzie i Grunwaldzie mogą odetchnąć z ulgą. Poradnia rehabilitacji działająca od 50 lat przy ulicy Kolejowej w Poznaniu nie przestanie istnieć.

PRZECZYTAJ TAKŻE:
Jest szansa dla poradni rehabilitacyjnej przy Kolejowej
Poznań: Koniec przychodni rehabilitacji przy Kolejowej?

Od 1 października formalnie rehabilitację i fizykoterapię świadczy Szpital HCP. Jednak do końca roku, kiedy to przestanie obowiązywać umowa najmu pomieszczeń przy ul. Kolejowej "Sprawność" będzie działała w starym miejscu. Później przeniesie się do pomieszczeń Szpitala HCP. Ale dla pacjentów nic, oprócz miejsca się nie zmieni.

- Od 1 października Szpital HCP przejął formalnie prawa i obowiązki wynikające z naszego kontraktu z NFZ - mówi Wielisław Gostyński, prezes "Sprawności". - Tak będzie do końca roku. 1 stycznia nasza spółka przestanie istnieć, zaś cały personel zostanie zatrudniony przez Szpital HCP. Tam też trafi nowoczesny sprzęt który zgromadziliśmy przez lata działalności - wyjaśnia Gostyński.

Dla pacjentów, którzy do tej pory korzystali z zabiegów fizykoterapeutycznych i rehabilitacji w poradni przy ul. Kolejowej najważniejsze jest, że Szpital HCP wzmocniony o personel "Sprawności" wystąpi o kontrakt na usługi, które dotąd świadczyła "Sprawność", czyli ambulatoryjną fizjoterapię i lekarską opiekę rehabilitacyjną. Jak zapewnia Gostyński , nowa lokalizacja jest wprost idealna.

- Większość mieszkańców Grunwaldu będzie miała do szpitala HCP niewiele dalej niż na Kolejową - mówi. - Co szczególnie ważne dla naszych niepełnosprawnych pacjentów, tam jest znacznie lepszy dojazd niż do nas, a od przystanku tramwajowego jest dużo bliżej. Pacjentom będzie wygodniej.
Dodatkowo łatwiejszy dostęp do takich usług będą mieli mieszkańcy Wildy i Dębca.

- Naprawdę mamy powód do radości - podkreśla Gostyński. - I chcę podkreślić, że zarówno prezes Szpitala HCP, jak i dyrektor Narodowego Funduszu Zdrowia zrobili wiele, by nasze doświadczenie i dorobek się nie zmarnowały.

Zresztą Szpital HCP także na takim mariażu zyska. "Sprawność", utrzymująca się w większości z usług kontraktowanych przez NFZ, jest dochodowa, zaś specjaliści rehabilitacji i fizykoterapii, którzy wzmocnią kadrę szpitala obejmą opieką pacjentów oddziału neurologicznego i chirurgicznego, zapewniając im rehabilitację zarówno przed, jak i po południu. Tym samym pacjenci będą opuszczali szpital sprawniejsi.

- Wczesna, kompleksowa rehabilitacja ma ogromne znaczenie dla wielu grup pacjentów - twierdzi Wielisław Gostyński. - Są to na przykład pacjenci po udarach. Rehabilitant pracujący rano i po południu sprawi, że chorzy zamiast się nudzić i snuć po korytarzach, będą pracowali nad poprawą swojej sprawności.

Tak kompleksowej rehabilitacji nie ma jak dotąd żaden z poznańskich szpitali.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski