Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Poznań: Poszukiwania Michała Rosiaka. Strażacy i ochotnicy przeczesują bunkry na Cytadeli i okolice mostu Lecha [ZDJĘCIA]

Bogna Kisiel
Bogna Kisiel
W niedzielę rano około 60-osobowa grupa mieszkańców Turku, strażacy ochotnicy z tej i okolicznych miejscowości – wszyscy wyruszyli do Poznania. Kontynuują oni poszukiwania zaginionego Michała Rosiaka z Turku, studenta Politechniki Poznańskiej. Na miejscu dołączyli do nich poznaniacy.Przejdź do kolejnego zdjęcia --->
W niedzielę rano około 60-osobowa grupa mieszkańców Turku, strażacy ochotnicy z tej i okolicznych miejscowości – wszyscy wyruszyli do Poznania. Kontynuują oni poszukiwania zaginionego Michała Rosiaka z Turku, studenta Politechniki Poznańskiej. Na miejscu dołączyli do nich poznaniacy.Przejdź do kolejnego zdjęcia --->Robert Woźniak
W niedzielę rano około 60-osobowa grupa mieszkańców Turku, strażacy ochotnicy z tej i okolicznych miejscowości – wszyscy wyruszyli do Poznania. Kontynuują oni poszukiwania zaginionego Michała Rosiaka z Turku, studenta Politechniki Poznańskiej. Na miejscu dołączyli do nich poznaniacy.

Grupa z Turku i powiatu tureckiego pojawiła się w Poznaniu na Garbarach przed godziną 9. Po odprawie i podziale zadań wyruszono na poszukiwania.

- Na miejscu dołączyła do nas grupa poznańska – mówi Jacek Dryjański, były policjant i mieszkaniec Turku, który jest organizatorem poszukiwań. - Wymusili niejako zwiększenie obszaru poszukiwań, będziemy penetrować nie tylko bunkry na Cytadeli. Bunkry sprawdzą dwie, trzy grupy kilku osobowe.

W tych ekipach znajdą się strażacy, grotołazi, osoby zajmujące się wspinaczką. Są oni wyposażeni w specjalistyczny sprzęt, mają wsparcie przewodnika po Cytadeli, który zna teren i wszystkie trudno dostępne miejsca. Z przeszukaniem bunkrów jest jednak kłopot, bo na miejscu zbiórki pojawił się też obrońca nietoperzy, który sprzeciwia się temu.

- Kolejne osoby zajmą się poszukiwaniami terenu prowadzącego od Cytadeli aż do parku Sołackiego i samego parku – wyjaśnia Dryjański. - Przeszukamy także teren po prawej i lewej stronie mostu Lecha, w stronę Czerwonaka. Do każdej grupy poszukiwawczej został przydzielony ratownik medyczny z PCK w Poznaniu.

Czytaj też: Jest śledztwo w sprawie śmierci Michała Rosiaka

Uczestnikom akcji „Poszukiwania Michała Rosiaka” zapewniono wyżywienie. - Mieszkańcy Turku zapewnili kanapki, zupy, ciasta, a tu na miejscu poznaniacy również przygotowali dla nas bułki, zupy, mamy nawet paszteciki – twierdzi Dryjański. - Chciałbym gorąco podziękować tym wszystkim ludziom, którzy nie biorą czynnie udziału w poszukiwaniach, ale bardzo nas wspierają w różny sposób, między innymi dostarczając pożywienia.

Tak wyglądały poszukiwania Michała Rosiaka przed tygodniem:

Michał Rosiak jest mieszkańcem Turku. Studiuje na Politechnice Poznańskiej. W czwartek wieczorem z 17 na 18 stycznia 19-latek bawił się w pubach na Starym Rynku. Ostatnim klubem, który odwiedził była Euphoria na Starym Rynku. Rosiak opuścił klub po północy. Kamera monitoringu miejskiego zarejestrowała go 100 metrów przed przystankiem autobusowym przy ulicy Szelągowskiej w kierunku Winograd. Ślad urywa się na tym przystanku. Po raz ostatni student widoczny jest na obrazie kamery autobusu miejskiego o godzinie 1.36, stoi wtedy na przystanku.

Policja czeka na informacje pod numerem 61 841 23 11 lub 112. Michał Rosiak ma 188 cm wzrostu, jest szczupłej budowy ciała, ubrany był na czarno. Na jego kurtce widnieje biały napis "New Balance".

Nadal trwają poszukiwania 19-letniego Michała Rosiaka, studenta Politechniki Poznańskiej, który zaginął w Poznaniu w nocy z 17 na 18 stycznia. Żeby ustalić dlaczego Michał szedł w przeciwnym kierunku do miejsca swojego zamieszkania, funkcjonariusze przeprowadzili eksperyment. Co się okazało? Kliknij tutaj i czytaj dalej --->

Zaginął Michał Rosiak: Co stało się z 19-latkiem? Policja zr...

Rocznie w Polsce znikają setki osób. Jedne udaje się odnaleźć, ale ślad po innych urywa się całkowicie. W ich odnalezieniu zrozpaczonym rodzinom i znajomym pomaga oczywiście policja oraz takie organizacje, jak fundacja Itaka. Być może w dotarciu do nich pomożecie także Wy. W naszej galerii znajdziecie osoby, które w ciągu ostatnich kilkunastu lat przepadły bez wieści w Wielkopolsce i na początku 2021 roku ich los wciąż jest nieznany. Zobaczcie, może rozpoznacie kogoś z nich.Zobacz zaginionych ----->

Zaginieni z Poznania i okolic. Rodziny w 2021 roku wciąż cze...

POLECAMY:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski