Poznań: Prezydent Jacek Jaśkowiak wyróżnił Wielką Złotą...

  Poznań: Prezydent Jacek Jaśkowiak wyróżnił Wielką Złotą Pieczęcią Jacka Rutkowskiego

  Zdjęcie autora materiału
  Bogna Kisiel

  Głos Wielkopolski

  Prezydent Jacek Jaśkowiak postanowił uhonorować Wielką Złotą Pieczęcią Jacka Rutkowskiego, właściciela koncernu AMICA Wronki oraz KKS Lech Poznań.
  1/36
  przejdź do galerii

  Prezydent Jacek Jaśkowiak postanowił uhonorować Wielką Złotą Pieczęcią Jacka Rutkowskiego, właściciela koncernu AMICA Wronki oraz KKS Lech Poznań. ©Grzegorz Dembiński

  Prezydent Jacek Jaśkowiak postanowił uhonorować Wielką Złotą Pieczęcią Jacka Rutkowskiego, właściciela koncernu AMICA Wronki oraz KKS Lech Poznań.
  Wręczenie wyróżnienia odbyło się podczas piątkowego spotkania noworocznego w CK Zamek. Jaśkowiak podkreślił, że jest wyraz uznania dla zasług wobec Poznania i jego mieszkańców. Prezydent wskazał na sukcesy biznesowe Rutkowskiego i jakość zarządzania poznańskim klubem.

  - Dzięki temu Lech jest całkowicie samowystarczalny i stabilny finansowo, a miasto nie ma problemów z utrzymaniem stadionu - podkreślił Jaśkowiak. I dodał, że Rutkowski z rodziną angażuje się w sprawy Poznania nie tylko poprzez swoją działalność w Lechu.

  - Na AMIKĘ Wronki można zawsze liczyć. Znacznie pomogła ofiarom wybuchu kamienicy na Dębcu, wyposażając ich nowe mieszkania w sprzęt AGD - przypomniał Jaśkowiak. - Udziela pomocy także w innych sytuacjach kryzysowych, znacznie wsparła rozwój Kliniki Kardiochirurgii Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

  Prezydent zwrócił też uwagę na Fundację AMICIS, prowadzoną przez żonę nagrodzonego – Małgorzatę Rutkowską, która regularnie pomaga poznańskim zespołom szkół specjalnych.

  Na spotkaniu noworocznym prezydent gościł m.in. samorządowców, polityków, przedstawicieli biznesu, kultury. W swoim wystąpieniu noworocznym Jaśkowiak jest raz podziękował poznaniakom za ponowny wybór na prezydenta. – Jestem głęboko przekonany, że – oddając swoje głosy przy urnach – poznanianki i poznaniacy opowiedzieli się też za konkretnymi wartościami: niezależnym samorządem, wolnością obywatelską i wspólnotą europejską – stwierdził Jaśkowiak. A w dalszej części wystąpienia dodał, że mieszkańcy Poznania wyraźnie opowiedzieli się dokąd chcą zmierzać. – To „kierunek Europa”.

  Prezydent przypomniał, że w tym roku miasto przeznaczy na inwestycje ponad miliard złotych. – Inwestujemy w komunikację zbiorową, oświatę, bezpieczeństwo, opiekę medyczną, ochronę środowiska, kulturę i rewitalizację centrum. Wierzę, że to jedyna droga, jaką tworzy się miasto przyjazne do życia – zaznaczył Jaśkowiak.

  POLECAMY:

  Komentarze (6)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Kolejna pieczęć.

  Pelagia (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Tym razem może to być czerwona pieczęć na postanowieniu z instytucji przy ul. Solnej. Jaśkowiak ze swoją świtą czeka na nią z niecierpliwością, gdyż śledztwo dotyczące afery wokół Toru Poznań...rozwiń całość

  Tym razem może to być czerwona pieczęć na postanowieniu z instytucji przy ul. Solnej. Jaśkowiak ze swoją świtą czeka na nią z niecierpliwością, gdyż śledztwo dotyczące afery wokół Toru Poznań jeszcze trwa.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Sukces według Jaśkowiak

  Xyzpń (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  :A miasto nie ma problemów z utrzymaniem stadionu". To może rozdajmy wszystko kolesiom za marne pieniądze. Europa z jj to raczej kierunek na wschód.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  biznes zwany piłką nożną

  pozn (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6

  co się dzieje że prezydent stawia na sport który od lat nie ma żadnych sukcesów

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Jak korporacja wygrała z mądralą

  @ (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 1

  Facet, który chce zakazywać rodzicom parkowania przed szkołami swoich dzieci, pozwala na parkowanie na zakazie uczestnikom wydawanego przez siebie balu. Potem wręcza nagrodę za dobroczynność...rozwiń całość

  Facet, który chce zakazywać rodzicom parkowania przed szkołami swoich dzieci, pozwala na parkowanie na zakazie uczestnikom wydawanego przez siebie balu. Potem wręcza nagrodę za dobroczynność wliczoną w koszty działania koncernu, który odbudowuje reputacje po oskarżeniach o mobing. Oj, antenka na berecie nie zbiera sygnałów.
  zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  jak to śpiewali w Piwnicy pod Baranami...

  kasienka (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 1

  .. pieczęć okragla... pieczęć ookraaagla.. Miasto schodzi na ostatnie przysłowiowe psy, a bufoniasta, nadeta Beretka pieczęcie wrecza!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  poznaniacy zagłosowali

  mieszkaniec Winiar (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 2

  przeciwko PISowi , i niech pan to wreszcie zrozumie i zajmie się gospodarzeniem , mnie polityki, gwiazdorzenia, a więcej pracy dla Poznania , bo Poznań staje się miastem peryferyjnym w Polsce

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo