Poznań: Przedszkolakom za plac zabaw służyć będzie... las...

  Poznań: Przedszkolakom za plac zabaw służyć będzie... las [ZDJĘCIA]

  Anna Jarmuż

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  W Poznaniu powstaje pierwsze... leśne przedszkole
  1/14
  przejdź do galerii

  W Poznaniu powstaje pierwsze... leśne przedszkole ©Grzegorz Dembiński

  Na Marcelinie powstanie pierwsze w Poznaniu i Wielkopolsce leśne przedszkole. Nowa placówka zacznie działać od września.
  Po krajach skandynawskich, Niemczech, Czechach, Japonii, Australii i Stanach Zjednoczonych przyszła kolej na Polskę - konkretnie Poznań. W stolicy Wielkopolski powstanie pierwsze leśne przedszkole.

  - Miałam negatywne doświadczenia z obecnym systemem edukacji - tłumaczy Grażyna Ziałacka, założycielka przedszkola, która na co dzień prowadzi z dziećmi hipoterapię i półkolonie w Stajni Marcelin.

  To właśnie tam ma powstać leśne przedszkole. Jak wyjaśnia jego pomysłodawczyni, polski system edukacji nie daje dzieciom możliwości rozwoju. Narzuca im określony sposób działania, a nawet myślenia.

  - Widzę, jak dzieci zachowują się w leśniczówce - mówi Grażyna Ziałacka. - W czasie zajęć są pełne życia, mają energię do działania. Są wszędzie.

  Jej zdaniem, w dzisiejszych czasach dzieci za dużo przebywają w pomieszczeniach zamkniętych. Aby dobrze się rozwijać powinny 80 proc. czasu spędzać w ruchu. Stąd pomysł, by stworzyć coś nowego.

  Założeniem leśnego przedszkola jest, żeby dzieci spędzały jak najwięcej czasu na świeżym powietrzu, miały kontakt z naturą.
  1 »

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (8)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  a sanepid

  Iza (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  A jak to przedszkole odbierze sanepid?

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  pomysł dobry

  Pipi pończoszanka (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Ale czy to co jest pokazane na zdjęciu ma być budynkiem przedszkolym? Same schody nie spełniają norm budowlanych. Leśniczówka - super idea, ale bezpieczeństwo dzieciaków powinno być na pierwszym...rozwiń całość

  Ale czy to co jest pokazane na zdjęciu ma być budynkiem przedszkolym? Same schody nie spełniają norm budowlanych. Leśniczówka - super idea, ale bezpieczeństwo dzieciaków powinno być na pierwszym miejscuzwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  z**.pl

  mieszkaniec (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 10

  Kolejna nawiedzona wyznawczyni matki natury po rowerzystach ekologach i dendrofilach.


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  kolejny pisuar

  Marek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  kolejny pisuar

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Pedagogika Waldorfowska ... I wszystko jasne

  b (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 7

  Czyli jednak drugie dno: pedagogika alternatywna, brak podręczników i ocen, kult Matki ziemi, humanizmu i alternatywnej duchowości....rozwiń całość

  Czyli jednak drugie dno: pedagogika alternatywna, brak podręczników i ocen, kult Matki ziemi, humanizmu i alternatywnej duchowości.
  http://www.waldorf.edu.pl/linki/szkoly-i-przedszkola-waldorfskie/
  "
  Dziś na świecie istnieje ponad 900 szkół waldorfskich. Jako, że antropozofia i New Age wywodzą się z tego samego nurtu światopoglądowego, pedagogika waldorfska często współdziała z newageowskimi programami edukacyjnymi. Metody pedagogiczne zalecane przez Steinera mają swój fundament w zapoczątkowanej przez niego wizji świata. Antropozofia ma swoje główne źródła w okultyzmie i ezoteryce, czerpiąc również z gnostycyzmu i różokrzyżostwa. Stąd też traktuje lucyfera pozytywnie (podobnie jak teozofia), wymieniając go jako jednego z duchów. Steiner był także ogromnym zwolennikiem reinkarnacji; twierdził, iż na świecie było dwóch Jezusów – natański (reinkarnacja Kryszny) oraz salomonowy (Zaratusztry). Chrystus według antropozofii jest duchem słonecznym, który uciekł z ziemi przed żywiołem wody na Słońce.
  "zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  aha

  Marek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  ...czekaj, skoczę po popkorn. będzie dalsza część?

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Fajny pomysł, ale...

  A. (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 4

  co na to kleszcze?


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ja popieram

  matka (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2

  Nooo, lepiej z domu nie wychodzić... no bo komary, pszczoły, przeciągi między budynkami, zanieczyszczony piasek w piaskownicy. I dlatego w Skandynawii dzieci są lepiej wykształcone, zdrowsze,...rozwiń całość

  Nooo, lepiej z domu nie wychodzić... no bo komary, pszczoły, przeciągi między budynkami, zanieczyszczony piasek w piaskownicy. I dlatego w Skandynawii dzieci są lepiej wykształcone, zdrowsze, sprawniejsze, a u nas wychuchane alergiki z nieobecnością co 2 tyg w przedszkolu z powodu chorób.zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo