Poznań: Przełajowe bieganie nad Rusałką

Marek Lubawiński
W sobotnie południe nad poznańska Rusałką po raz trzeci w tym sezonie biegano na przełaj o Grand Prix Poznania. Na starcie stanęło prawie 800 osób, z czego 600 wzięło udział w biegu głównym na dystansie pięciu kilometrów. a zwyciężyli Małgorzata Sobańska i Maciej Muślewski.

Małgorzata Sobańska pokonała dystans w czasie 19 minut i 51 sekund. Tuż za plecami jednej z najlepszych polskich biegaczek przybiegła na metę Anna Swoboda (19.57), a trzecia była Anna Grzesiak (20.15).

Maciej Muślewski na dotarcie do mety potrzebował 15 minut i 26 sekund. Druga lokata przypadła trenującemu pod okiem Małgorzaty Sobańskiej - Tomaszowi Szymańskiemu (15.39), który na poznańskie biegi specjalnie dojeżdża ze Złotoryi. Trzecie miejsce zajął triathlonista Filip Przymusiński (16.14).

Nad Rusałką były też biegi dla dzieci i młodzieży w czterech kategoriach wiekowych na dystansie od 300 do 3450 metrów. Na trasie pojawiła się także pod kierunkiem instruktora Krzysztofa Jachnika ponad 70-osobowa grupa nordic walking.

- Tym razem świętowaliśmy mały jubileusz - powiedział Piotr Bętkowski, jeden z organizatorów imprezy. - Dokładnie dwa lata temu odbył się pierwszy bieg Grand Prix Poznania. Naszym marzeniem była wtedy frekwencja na poziomie 100-120 osób, zatem obecność aż 600 biegaczek i biegaczy jest powodem do dumy.

Kolejny bieg z cyklu III Grand Prix Poznania w biegach przełajowych odbędzie się 21 stycznia. Zapisy na stronie internetowej www.gp-poznan.pl.