Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Poznań przeznaczył 100 tys. zł na staże studentów

Bogna Kisiel
Bogna Kisiel
Poznań przeznaczył 100 tys. zł na staże studentów
Poznań przeznaczył 100 tys. zł na staże studentów Maciej Jeziorek
100 tys. zł przeznaczyło w tym roku miasto na stypendia, które są przyznawane na pokrycie kosztów stażu studentów. – Zachęcam młodych ludzi, by poszukali firmy, w której chcą odbyć staż i wspólnie z nią złożyli wniosek o dofinansowanie – mówi Marcin Przyłębski, dyrektor Biura Obsługi Inwestorów. – Stypendium przyznawane jest maksymalnie na sześć miesięcy.

Z tej oferty mogą skorzystać studenci poznańskich uczelni, mieszkający w Poznaniu. W wyjątkowych przypadkach wsparcie finansowe przyznawane jest osobom, które nie są mieszkańcami stolicy Wielkopolski, ale spełniają pozostałe warunki. Natomiast firma, która przyjmuje na praktykę studenta, musi mieć swoją siedzibę w Poznaniu.

Stypendium jest przyznawane na całkowite lub częściowe pokrycie kosztów stażu (np. koszty szkolenia, podróż, utrzymanie, zakwaterowanie) w kraju lub za granicą. Firma, która zdecyduje się na wzięcie udziału w tym projekcie, jest zobowiązana po zakończeniu stażu zatrudniać stażystę (lub inną osobę) przez kolejne pół roku.

Program stażowy ma przynosić korzyści i studentom, i firmom. Tym pierwszym ułatwia odbycie praktyk i zdobycie doświadczenia zawodowego, a przedsiębiorcom pozwala na obniżenie kosztów organizacji staży.

Wnioski o stypendium można składać w czterech terminach: do 31 marca, 30 czerwca, 31 października, 31 grudnia. Więcej informacji na www.poznan.pl.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski