Poznań: Przygotowują się do rozbudowy ronda Żegrze i...

  Poznań: Przygotowują się do rozbudowy ronda Żegrze i modernizacji trasy tramwajowej na Górnym Tarasie Rataj. Będą utrudnienia!

  Zdjęcie autora materiału
  Bogna Kisiel

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Tak będzie się prezentować rondo Żegrze po przebudowie
  1/3
  przejdź do galerii

  Tak będzie się prezentować rondo Żegrze po przebudowie ©Poznan.pl

  W czwartek drogowcy rozpoczną budowę przejazdu tymczasowego na ulicy Żegrze między Kurlandzką a rondem Żegrze. W związku z tym aż do połowy sierpnia będzie tutaj obowiązywać zmieniona organizacja ruchu.
  Codziennie po zakończeniu prac oznakowanie pionowe, a także urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego na przykład pachołki, tablice itp. będą demontowane, aby nie utrudniać ruchu.

  Przejazd tymczasowy powstanie w pasie rozdziału na ulicy Żegrze. W związku z jego budową planuje się zajęcie lewego pasa północno-zachodniej jezdni ulicy Żegrze w kierunku ronda Żegrze oraz lewego pasa południowo-wschodniej jezdni ulicy Żegrze w kierunku skrzyżowania z ulicami Inflancką i Kurlandzką.

  Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie informuje, że wyłączenie z ruchu wspomnianych fragmentów ulicy Żegrze nastąpi poza godzinami szczytów komunikacyjnych, które przypadają na godziny 6-9 oraz 15-18.

  Przejazd tymczasowy jest potrzebny, ponieważ w połowie sierpnia rozpocznie się rozbudowa ronda Żegrze. Nowe rondo będzie miało większą średnicę, zostaną zlikwidowane przejścia podziemne, powstaną nowe chodniki i drogi rowerowe, a także monitoring. Pomyślano także o zasadzeniu nowych drzew, a na przystankach pojawią się wiaty, ławki i tablice informacji pasażerskiej.

  Rozbudowa ronda Żegrze jest jednym z elementów generalnej przebudowy układu torowego na Górnym Tarasie Rataj, na którą składają się również: przebudowa skrzyżowań ulic Chartowo i Wiatracznej oraz Żegrze i Bobrzńskiej, modernizacja chodników i dróg rowerowych, budowa nowego oświetlenia i modernizacja trasy tramwajowej od os. Lecha do ronda Żegrze plus budowa nowego odcinka trasy tramwajowej od ronda Żegrze do ul. Unii Lubelskiej.

  Całość prac ma potrwać 14 miesięcy. Inwestycja kosztuje 101 mln zł, w tym 57 mln zł, które miasto pozyskało z Unii.

  POLECAMY:

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

  WARTO WIEDZIEĆ

  PRZEPISY

  PORADY