Poznań: Puchar Świata w wioślarstwie: Srebrny medal Mikołajczewskiego i pewny awans do finału męskiej czwórki [ZDJĘCIA]

Karol MaćkowiakZaktualizowano
PŚ w Poznaniu zakończy się w niedzielę. Waldemar Wylegalski
Drugi dzień Pucharu Świata w wioślarstwie na Torze Regatowym Malta przyniósł wiele emocji. Świetny występ zanotowała czwórka panów, którzy wygrali swój bieg i w niedzielę powalczą o medale. Najważniejsze wydarzenie dnia to srebrny medal dla Artura Mikołajczewskiego.

W sobotę od rana na wodzie pojawili się wioślarze niepełnosprawni. Nasza czwórka ze sternikiem startująca w miksie zajęła ostatnie miejsce w repesażach i niestety nie awansowała do finału A.

Jarosław Kailing w jedynce również nie zdołał awansować do finału A, zajmując piątą pozycję za reprezentantami Ukrainy, Litwy, Francji i Białorusi.

Zmienne szczęście dwójek

Nasza dwójka podwójna Adam Wicenciak i Maciej Zawojski zawodów w Poznaniu nie zaliczą do udanych – trzecie miejsce w finale D to wynik poniżej ambicji naszych wioślarzy.

Z kolei nasza druga osada w tej konkurencji: Mateusz Biskup i Mirosław Ziętarski w półfinale stoczyli pasjonującą walkę z dwójką Australijczyków, notując dokładnie ten sam czas - 6:35.110.

Sprawdź też:

Kobieca dwójka bez sternika Anna Wierzbowska, Dominika Sobieszek bez większych problemów wygrała finał C, mając przewagę ponad 2,5 sekundy nad Kanadyjkami i Australijkami, choć pewnie w poznańskich regatach liczyły na więcej.

Świetnie w jedynce wagi lekkiej spisał się Artur Mikołajczewski, który co prawda nie najlepiej zaczął i po 500 m był na czwartej pozycji. Z każdym metrem jednak przyspieszał i w końcu wyprzedził reprezentanta Węgier i Niemiec, kwalifikując się do finału rozgrywanego w popołudniowej sesji. Nasz reprezentant zajął w finale drugie miejsce, ustępując jedynie Australijczykowi. To pierwszy polski medal w ten weekend!

Katarzyna Wełna również startująca w jedynce wagi lekkiej zajęła drugie miejsce w finale B.

Do samego końca Jerzy Kowalski i Miłosz Jankowski toczyli walkę o finał A, lecz ostatecznie osłabli i zakończyli półfinał za Niemcami, Nowozelandczykami, Duńczykami i Wielką Brytanią.

Dobry występ czwórki panów

Swoją wielką moc pokazała czwórka panów w składzie: Burda, Wilangowski, Brzeziński, Szpakowski. Panowie pokonali Włochów i reprezentantów RPA i tym samym pewnie awansowali do finału A, w którym będą należeć do grona faworytów. W drugim biegu półfinałowym zwyciężyli Australijczycy i walka o czołowe lokaty w niedzielę zapowiada się pasjonująco.

Gorzej poszło paniom w czwórce (Dittmann, Chabel, Michalkiewicz, Wierzbowska M.), oraz naszej ósemce, które nie zdołały się zakwalifikować do finału A.

W niedzielę emocje na Torze Regatowym Malta rozpoczną się już o godz. 9.15. Finały A z udziałem Polaków, a więc medalowe szanse o godz. 11.36, 12.06, 12.34 i 13.45.

polecane: FLESZ: Nowe zasady spadków i awansów w ekstraklasie i 1.lidze