Poznań: Radni ze Starego Miasta zdecydowali, na co wydadzą...

  Poznań: Radni ze Starego Miasta zdecydowali, na co wydadzą pieniądze

  Zdjęcie autora materiału

  Karolina Koziolek

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Radni ze Starego Miasta chcą przede wszystkim wyremontować chodniki.

  Radni ze Starego Miasta chcą przede wszystkim wyremontować chodniki. ©Paweł Miecznik

  W przyszłym roku mieszkańcy Starego Miasta mogą liczyć na nowe chodniki i zieleń, są też pieniądze do wzięcia dla osób, które mają pomysły na ciekawe inicjatywy dla sąsiadów.
  Radni ze Starego Miasta chcą przede wszystkim wyremontować chodniki.

  Radni ze Starego Miasta chcą przede wszystkim wyremontować chodniki. ©Paweł Miecznik

  Rada Osiedla Stare Miasto uchwaliła budżet na przyszły rok i już wiadomo, na co wyda 1,867 mln zł. Większość pieniędzy pójdzie na nowe chodniki. Cieszyć się mogą mieszkańcy ul. Solnej i al. Niepodległości.

  - W przyszłym roku wyremontowane zostaną mocno zniszczone chodniki, m.in. na ulicy Solnej po stronie południowej, od Kościuszki do Młyńskiej i alei Niepodległości, od Cichej w kierunku ul. Przepadek. W zależności od ostatecznej wyceny prac jest także szansa na kontynuację remontu alternatywnej drogi na dworzec przez ulicę Składową - informuje Tomasz Dworek z zarządu rady osiedla.

  Na liście koniecznych remontów chodników znalazły się ulice Libelta, wzdłuż budynków wojskowych, Ratajczaka oraz na północnym odcinku ul. Solnej przy Szkole Muzycznej. Nie wiadomo jednak, czy do nich dojdzie, gdyż radni napotkali na przeszkody własnościowe, a w przypadku Ratajczaka remont może kolidować z realizacją Projektu Centrum. Choć występuje tu kolizja, to sam projekt jest dobrą wiadomością dla Starego Miasta. Przez najbliższe pięć lat mają być remontowane chodniki i drogi na terenie od ul. Taczaka do l. 27 Grudnia. Przypomnijmy, że trwa remont ul. Święty Marcin, a w ciągu kilku miesięcy rozpocznie się także remont ul. Rybaki.

  - Jest również szansa, że dzięki pieniądzom ze Strefy Płatnego Parkowania uda się rozpocząć naprawę chodników na ul. Królowej Jadwigi od ul. Karmelickiej do ul. Półwiejskiej oraz ul. Cichej - informuje Dworek.

  Ogród Jordanowski
  Radnym leży na sercu remont Ogrodu Jordanowskiego nr 1 przy ul. Solnej. W tym roku przeznaczyli pieniądze na remonty boisk, ale potrzebny jest gruntowny remont.

  - Jeśli chcemy zatrzymać mieszkańców na Starym Mieście, musimy im zaoferować miejsca, gdzie mogą bawić się z dziećmi. Ogród w dzisiejszej wersji pamięta lata 70. - ubolewa Zbigniew Burkietowicz, przewodniczący zarządu osiedla.

  Nowoczesny projekt przygotował nagradzany architekt Hugon Kowalski. Rada osiedla liczyła, że dostanie pieniądze z konkursu grantowego dla rad osiedli. Radni przyznający granty chętniej nagradzali projekty z własnych osiedli. - Żałujemy, bo nasz był na zaawansowanym poziomie, dobrze przygotowany. Dziwi nas, dlaczego odpadł - mówi Burkietowicz.

  Ponad 380 tys. zł zaplanowano na remonty w szkołach i nowe urządzenia na placach zabaw.

  74 tys. radni przeznaczyli na Lokalne Inicjatywy Osiedlowe, czyli projekty kulturalne i społeczne proponowane i realizowane przez mieszkańców.

  - To taki nasz osiedlowy budżet obywatelski. Każdy, kto ma pomysł na zorganizowanie ciekawego wydarzenia do 6 tys. złotych, może się do nas zgłosić i wziąć udział w konkursie - mówi Burkietowicz.

  W ubiegłych latach z tej puli organizowano wycieczki z przewodnikiem, gry terenowe czy warsztaty fotografii.

  Atrakcje na ulicach Poznania - zobacz wideo:

  źródło: gloswielkopolski.pl/x-news.pl.  Komentarze (3)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  p. Basia

  a (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Pani Basia w formie. Interweniuje w sprawie chodników i miejsc parkingowych. Na końcu dostało się i urzędnikom. https://www.youtube.com/watch?v=Rb2dGRMLB0w

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ul. Rynkowa. Pilne.

  kik (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Nalegam, aby w trybie pilnym, wyremontowano i poszerzono chodnik na ul. Rynkowej (strona zach.)przy Stary Rynku. Kobiety z wózkami dziecięcymi, osoby na wózkach inwalidzkich nie są w stanie...rozwiń całość

  Nalegam, aby w trybie pilnym, wyremontowano i poszerzono chodnik na ul. Rynkowej (strona zach.)przy Stary Rynku. Kobiety z wózkami dziecięcymi, osoby na wózkach inwalidzkich nie są w stanie poruszać się swobodnie. Niedawno pomagałem zjechać z chodnika na bruk, kobiecie pchającej wózek ze starszą osobą. Samodzielnie nie była w stanie zjechać. Obawiała się "wywrotki". Nawierzchnia brukowa na tej ulicy, także jest w skandalicznym stanie. A jest to uliczka o dużym natężeniu ruchu pieszego. Większym niż na Masztalarskiej, której to chodnik niedawno wyremontowano. Radni, Panowie i Panie z Urzędu Miasta- to niedaleko od miejsca Waszej pracy. Zobaczcie sami. Milionów nie potrzeba na poprawę stanu.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Piszecie o Starym Mieście, a na zdjęciu Wilda

  pyr@ (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Dlaczego na zdjęciu jest ul. 28 Czerwca 1956 r.?? No chyba, że to jeszcze Stare Miasto wg Was.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo