Poznań: Rezerwat, czyli barbarzyński anty-kabaret w Baraku...

  Poznań: Rezerwat, czyli barbarzyński anty-kabaret w Baraku Kultury

  Zdjęcie autora materiału

  Sebastian Gabryel

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  – Oto nadchodzą Nieprawdziwi Polacy z hummusem w ręku! Zabiorą wam pracę, zniszczą waszą tożsamość, zdeprawują waszych starców i dzieci, wykupią wam
  1/4
  przejdź do galerii

  – Oto nadchodzą Nieprawdziwi Polacy z hummusem w ręku! Zabiorą wam pracę, zniszczą waszą tożsamość, zdeprawują waszych starców i dzieci, wykupią wam ze sklepów całą kaszankę, wezmą z wami ślub, a na końcu sprawią, że umrzecie ze śmiechu – w tak humorystycznych słowach Barbarzyńcy PL zapowiadają „Rezerwat”. ©materiały prasowe

  Barak Kultury zaprasza na weekend z anty-kabaretem Barbarzyńcy PL, który zaprezentuje spektakl „Rezerwat” – manifest mniejszości głoszony przez poznańskich artystów z „perwersyjnym wdziękiem”. Reżyserem przedstawienia jest Przemek Prasnowski.
  Oto nadchodzą Nieprawdziwi Polacy z hummusem w ręku! Zabiorą wam pracę, zniszczą waszą tożsamość, zdeprawują waszych starców i dzieci, wykupią wam ze sklepów całą kaszankę, wezmą z wami ślub, a na końcu sprawią, że umrzecie ze śmiechu – w tak humorystycznych słowach Barbarzyńcy PL zapowiadają „Rezerwat”, w którym nie zabraknie ani „podejrzanego arabskiego imigranta”, ani „myśliwego polującego na gatunki gorszego sortu”. Autorzy sztuki wbijają kij w mrowisko, chcąc skłonić do refleksji na temat mentalności statystycznego Jana Kowalskiego.  Barbarzyńcy PL zadebiutowali cztery lata temu z ramienia poznańskiej Fundacji Barak Kultury.
  Anty-kabaret współtworzą m.in. Eva Rufo, Ola Marzec-Hubka, Hacen Sahraoui, Bartosz Żurawiecki i Paweł Paluch. Warto dodać, że spektakl „Rezerwat” jest częścią projektu „Nova Od Nova”, którego celem jest łączenie historii ze współczesnością poprzez integrację różnych środowisk związanych z życiem akademickim oraz miejskim.

  Spektakl „Rezerwat” w wykonaniu anty-kabaretu Barbarzyńcy PL
  • 22 lutego o godz. 19 i 23 lutego o godz. 21
  • Siedziba Baraku Kultury (al. Marcinkowskiego 21)
  • Wstęp jest bezpłatny
  • Rezerwacja wejściówki: nr tel. 505 045 259 i adres e-mail barakkultury@barakkultury.pl


  Co nowego w kinach, teatrach i klubach? Zobacz:


  POLECAMY:

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Jak leczyć żylaki

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 5

  Zadziwiający sposób na profilaktykę bolesnych żył. Poznaj preparat w żelu: http://gry-na-fony.com/nazylaki

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Wideo