Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Poznań: SLD Lewica Razem do Rady Miasta Poznania

Bogna Kisiel
Poznaj drużynę SLD Lewica razem do Rady Miasta Poznania
Poznaj drużynę SLD Lewica razem do Rady Miasta Poznania Waldemar Wylegalski
Komitet wyborczy SLD Lewica Razem w Poznaniu zaprezentował kandydatów do Rady Miasta. O mandat radnego będą ubiegać się 74 osoby, w tym 36 kobiet, które w czterech na siedem okręgów startują z pierwszego miejsca na liście. Tomasz Lewandowski, kandydat SLD na prezydenta Poznania, podkreśla, że w drużynie Lewicy 80 proc. stanowią kandydaci, którzy nie są członkami SLD.

- Mamy wspaniałą drużynę – podkreśla Tomasz Lewandowski, kandydat SLD na prezydenta. - Łączy ona różne środowiska. 80 proc. kandydatów to osoby, które nie są formalnie związane z Lewicą.

Wśród nich są radni osiedlowi, nauczyciele, przedsiębiorcy, pracownicy socjalni, pielęgniarki, prawnicy. I tak np. Andrzej Springer, menadżer startuje z okręgu nr 4. Do żadnej partii nie należy i nie zamierza nigdy wstąpić. Dlaczego startuje do Rady Miasta?

- Chcę zająć się gospodarką odpadami, która jest najdroższa – twierdzi A. Springer. I dodaje: - Mieszkam w Szczepankowie. Nam zależy, by to miejsce się zmieniło, by nasze dzieci czuły się bezpiecznie, bo Poznań nie kończy się na wiadukcie Franowo.

SLD postawiło na kobiety. - Dla nas był to naturalny wybór – twierdzi T. Lewandowski. - Na 74 kandydatów 36 to kobiety. Są mądre, pracowite o ich sile świadczy pozycja w wyborach. Na siedem okręgów w czterech otwierają listy.

Są to obecne radne Katarzyna Kretkowska i Beata Urbańska, a także Halina Owsianna, Bożena Stradowska-Adamska. Z drugiego miejsca o mandat radnej będą walczyć: Ewa Łowżył, Maria Łazarz czy Małgorzata Mis.

Liderami list w pozostałych okręgach zostali obecni radni miejscy: Adrian Kaczmarek, Tomasz Lewandowski oraz prof. Antoni Szczuciński, który jest „jedynką” na... Grunwaldzie.

- W tym okręgu w ostatnich wyborach nie zdobyliśmy mandatu – przypomina T. Lewandowski. - Dlatego postanowiliśmy wskazać na lidera listy najlepszego z nas – Antoniego Szczucińskiego.

Prof. Szczuciński jest gotowy stawić czoła wyzwaniu. Zwraca uwagę, że jako radny zajmował się często sprawami ogólnomiejskimi – zdrowiem, kulturą czy budżetem – więc liczy, że z tego powodu start z innego niż dotychczas okręgu nie będzie rozstrzygający.

- Walorem jest doza świeżości – uważa prof. A. Szczuciński. - Patrząc z oddalenia na Grunwald, dostrzegam różne rzeczy. Np. jest tam jedno malutkie kino, a gdy wyprowadzi się z tej dzielnicy Teatr Strefa Ciszy, to zostaną jedynie kluby spółdzielcze i Dom Kultury Stokrotka. Nadal nie został rozwiązany problem parkingów w czasie meczów Lecha czy połączenia os. Kopernika linią tramwajową.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski