Poznań: Spektakle plenerowe oraz debaty o przyszłości i Bogdance proponuje Malta Festival Poznań w "czwartym kroku"

Marek Zaradniak
Spektakl "Rabin Maharal i Golem, czyli prawda i śmierć" dedykowany jest pamięci Lecha Raczaka.
Spektakl "Rabin Maharal i Golem, czyli prawda i śmierć" dedykowany jest pamięci Lecha Raczaka. Asocjacja 2006
Znamy program "czwartego kroku" Malta Festivalu Poznań "W czasie zarazy". Odbędzie się on od 5 do 12 sierpnia, a wypełnią go m.in. plenerowe widowisko w hołdzie Lechowi Raczakowi, Generator Malta nad Bogdanką i debaty o przyszłości.

Człowiek przyszłości

Czwarty krok Malty zainauguruje 5 sierpnia o godzinie 17 w siedzibie Fundacji Malta (ul. Ratajczaka 44) debata o człowieku przyszłości z udziałem Moniki Bakke, Łukasza Lamży, Jana J. Zygmuntowskiego i Karoliny Lewickiej. Rzecz dotyczyć będzie genetyki i badań nad sztuczną inteligencją. Ma być próbą odpowiedzi, czy człowiek przyszłości będzie istotą genetycznie połączoną ze zwierzętami i roślinami, złączoną trwale z maszynami czy też całkowicie zastąpi go sztuczna superinteligencja. Tego samego dnia na poznańskich podwórkach znów będziemy mogli zobaczyć spektakl taneczno-muzyczny Krystyny Lamy Szydłowskiej "Potrzebuję cię jak wody".

Jaka jesteś Bogdanko?

Następnego dnia Generator Malta skieruje naszą uwagę na społeczną sytuację terenów wokół Bogdanki, organizując o godzinie 18.00 w ROD Bogdanka przy ulicy Pułaskiego spotkanie "Bogdanka w klinie" z udziałem Kolektywu Nurkowego Bojko. Debacie towarzyszyć będzie koncert zespołu Cukry, który rozpocznie się o godzinie 20.00.

W hołdzie Lechowi Raczakowi

Natomiast 9 sierpnia o godzinie 22.00 przy Bramie Poznania na Śródce zobaczymy będący hołdem dla Lecha Raczaka wieloletniego dyrektora artystycznego Malty spektakl "Rabin Maharal i Golem, czyli prawda i śmierć na Śródce" w wykonaniu Asocjacji 2006. Bohaterem opowieści jest Juda Loew Bezalel, znany jako Mahral. Urodził się w Poznaniu, a w XVI wieku był rabinem Pragi i według legendy ulepił z gliny postać Golema.

Woda miasta migracje

Natomiast 12 sierpnia o godzinie 17 Poznańska Garażówka zaprosi na prowadzoną w języku angielskim drugą debatę "Woda, miasto, migracje". Poświęcona ona będzie kwestii miejskiej z perspektywy zjawiska znikających miast i przymusowej migracji w kontekście powodzi i susz. Śledzić ją będzie można w mediach społecznościowych festiwalu Malta.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny. Na debatę obowiązują bezpłatne wejściówki, które dostępne będą od 31 lipca od godziny 17 w Centrum Informacji Kulturalnej.

Opowieści o Rusałce

Warto już także zarezerwować sobie czas na warsztaty storytellingu. Dotyczyć one będą sposobów opracowywania i przedstawiania opowieści związanych z historia Jeziora Rusałka. Poprowadzi je 18 i 19 sierpnia irańska artystka wizualna Sara Alavi. Bezpłatne zapisy pod adresem" [email protected].

Sprawdź też:

Zobacz prace artystów sztuki współczesnej z całej Polski

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski
Dodaj ogłoszenie