Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Poznań: Spektakle plenerowe oraz debaty o przyszłości i Bogdance proponuje Malta Festival Poznań w "czwartym kroku"

Marek Zaradniak
Spektakl "Rabin Maharal i Golem, czyli prawda i śmierć" dedykowany jest pamięci Lecha Raczaka.
Spektakl "Rabin Maharal i Golem, czyli prawda i śmierć" dedykowany jest pamięci Lecha Raczaka. Asocjacja 2006
Znamy program "czwartego kroku" Malta Festivalu Poznań "W czasie zarazy". Odbędzie się on od 5 do 12 sierpnia, a wypełnią go m.in. plenerowe widowisko w hołdzie Lechowi Raczakowi, Generator Malta nad Bogdanką i debaty o przyszłości.

Człowiek przyszłości

Czwarty krok Malty zainauguruje 5 sierpnia o godzinie 17 w siedzibie Fundacji Malta (ul. Ratajczaka 44) debata o człowieku przyszłości z udziałem Moniki Bakke, Łukasza Lamży, Jana J. Zygmuntowskiego i Karoliny Lewickiej. Rzecz dotyczyć będzie genetyki i badań nad sztuczną inteligencją. Ma być próbą odpowiedzi, czy człowiek przyszłości będzie istotą genetycznie połączoną ze zwierzętami i roślinami, złączoną trwale z maszynami czy też całkowicie zastąpi go sztuczna superinteligencja. Tego samego dnia na poznańskich podwórkach znów będziemy mogli zobaczyć spektakl taneczno-muzyczny Krystyny Lamy Szydłowskiej "Potrzebuję cię jak wody".

Jaka jesteś Bogdanko?

Następnego dnia Generator Malta skieruje naszą uwagę na społeczną sytuację terenów wokół Bogdanki, organizując o godzinie 18.00 w ROD Bogdanka przy ulicy Pułaskiego spotkanie "Bogdanka w klinie" z udziałem Kolektywu Nurkowego Bojko. Debacie towarzyszyć będzie koncert zespołu Cukry, który rozpocznie się o godzinie 20.00.

W hołdzie Lechowi Raczakowi

Natomiast 9 sierpnia o godzinie 22.00 przy Bramie Poznania na Śródce zobaczymy będący hołdem dla Lecha Raczaka wieloletniego dyrektora artystycznego Malty spektakl "Rabin Maharal i Golem, czyli prawda i śmierć na Śródce" w wykonaniu Asocjacji 2006. Bohaterem opowieści jest Juda Loew Bezalel, znany jako Mahral. Urodził się w Poznaniu, a w XVI wieku był rabinem Pragi i według legendy ulepił z gliny postać Golema.

Woda miasta migracje

Natomiast 12 sierpnia o godzinie 17 Poznańska Garażówka zaprosi na prowadzoną w języku angielskim drugą debatę "Woda, miasto, migracje". Poświęcona ona będzie kwestii miejskiej z perspektywy zjawiska znikających miast i przymusowej migracji w kontekście powodzi i susz. Śledzić ją będzie można w mediach społecznościowych festiwalu Malta.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny. Na debatę obowiązują bezpłatne wejściówki, które dostępne będą od 31 lipca od godziny 17 w Centrum Informacji Kulturalnej.

Opowieści o Rusałce

Warto już także zarezerwować sobie czas na warsztaty storytellingu. Dotyczyć one będą sposobów opracowywania i przedstawiania opowieści związanych z historia Jeziora Rusałka. Poprowadzi je 18 i 19 sierpnia irańska artystka wizualna Sara Alavi. Bezpłatne zapisy pod adresem" [email protected].

Sprawdź też:

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski