Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Poznań: Spółka PIM szuka wykonawcy skateparku Rampa Malty. Powstanie też rodzinna przystań

Bogna Kisiel
Bogna Kisiel
W okolicach jeziora powstaną nowe miejsca do sportu i rekreacji.
W okolicach jeziora powstaną nowe miejsca do sportu i rekreacji. Marta Danielewicz
Jeszcze w tym roku w rejonie Jeziora Maltańskiego powstaną kolejne atrakcje. Są to skatepark Rampa Malty, Rodzinna Przystań Sportu i Rekreacji oraz ścieżka piesza, łącząca Polanę Harcerza z ulicą Wiankową.

Do końca marca spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie będzie czekać na oferty firm, które są gotowe zaprojektować i zbudować skatepark w rejonie Szkoły Podstawowej nr 55 przy ulicy Szpaków.

Obiekt ma być betonowy. Miłośnicy sportów ekstremalnych będą mieli do dyspozycji quarter pipe, wulkan, poręcz prostą, podjazd, poręcz spadową i bank ramp. Z atrakcji oferowanych przez skatepark skorzystają ci, którzy lubią jeździć na deskorolkach, rolkach, hulajnogach czy rowerach wyczynowych.

Obiekt będzie ogólnodostępny. Teren, na którym powstanie, zostanie zniwelowany, ogrodzony płotem z ażurowych paneli. Pojawią się tutaj ławki, kosze na śmieci i stojaki rowerowe, a także zieleń. Realizacja inwestycji powinna zakończyć się jeszcze w tym roku. Wykonawca ma czas do 30 listopada.

Skatepark Rampa Malty to jedno z trzech zadań w ramach modernizacji toru regatowego na Malcie. Pozostałe inwestycje to budowa ścieżki pieszej, łączącej Polanę Harcerza z promenadą na Jeziorem Maltańskim oraz Rodzinnej Przystani Sportu i Rekreacji nad Maltą. Mają one również powstać jeszcze w tym roku.

Ścieżka będzie prowadzić od pomnika na Polanie Harcerza do ulicy Wiankowej. Zapewni bezpieczne przejście miedzy innymi pieszych, rowerzystów, rodziców z dziećmi, osób niepełnosprawnych, rolkarzy na tereny przy jeziorze. Usprawni też dostęp do terenów rekreacyjnych z przystanków komunikacji miejskiej.

Rodzinna Przystań Sportu i Rekreacji zlokalizowana zostanie od strony os. Warszawskiego. Ma stać się kolejnym miejscem aktywnego spędzania czasu osób w różnym wieku i o różnym stopniu sprawności. Zaplanowano tutaj karuzelę, huśtawki integracyjne, gry zręcznościowe. Główną atrakcją ma być okręt Fregata, który będzie służył rozwijaniu np. umiejętności sensoryczno-motorycznych. Przewidziano też stojaki na rowery, ławki, kosze.

Zobacz też:

Rok 1961. Budowa osiedla im. Świerczewskiego na Jeżycach (dziś osiedle ks. Jerzego Popiełuszki). Tak pisały gazety: Powstaje osiedle mieszkaniowe budowane systemem wielkopłytowym. Budowę osiedla przeznaczonego na około 11 tys. mieszkańców, rozpoczęto w połowie września br. a już w grudniu zgodnie z planem w pierwszym gotowym bloku mogą zamieszkać lokatorzy. Następne 8 bloków zostanie oddanych w II kwartale 1962 r. Całe osiedle będzie gotowe w 1965 roku.

Jak Poznań budowano? [ZDJĘCIA ARCHIWALNE]

Prognoza pogody na weekend:

źródło: vivi24/x-news.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski