Poznań: Statuetka Leopolda dla Marii Lewandowskiej z Konina

  Poznań: Statuetka Leopolda dla Marii Lewandowskiej z Konina

  Marek Zaradniak

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  V Ogólnopolski Konkurs Piosenki Żydowskiej "Piosenka może czas pokonać" wygrała Maria Lewaandowska
  1/4
  przejdź do galerii

  V Ogólnopolski Konkurs Piosenki Żydowskiej "Piosenka może czas pokonać" wygrała Maria Lewaandowska ©Marek Zaradniak

  Maria Lewandowska z Konina wygrała V Ogólnopolski Konkurs Piosenki Żydowskiej "Piosenka może czas pokonać", jaki w piątek odbył się w Poznaniu.
  W Sali im. Lubrańskiego UAM zorganizowały go Zespół Szkół Ekonomicznych im. Stanisława Staszica w Poznaniu oraz Poznańska Filia Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich.

  Oprócz statuetki Leopolda Maria Lewandowska otrzymała także I nagrodę oraz nagrodę publiczności. Sukces przyniosły jej pełne ciepła wykonanie piosenki "Elegia miasteczek żydowskich", a także przeboju "Bo to się zwykle tak zaczyna".

  - Muzyka jest najważniejszą częścią mojego życia, a ta nagroda jest zwieńczeniem mojej dotychczasowej pracy. To nagroda także dla mojego opiekuna i dla moich rodziców, którzy mnie wspierają. Uczę się w III Liceum Ogólnokształcącym w Koninie, ale muzycznie jestem samoukiem. Myślę jednak, że w przyszłości będę śpiewać. Nie mam jednak ulubionych wykonawców ani kompozytorów. Słucham wszystkiego po trochu - mówi Maria Lewandowska.

  II nagrodę otrzymała Karolina Steinke, uczennica Zespołu Szkół Ekonomicznych im. St. Staszica śpiewająca "Balladę o Szmuliku" i piosenkę "Na cześć młodości". III nagroda przypadła Agacie Sieczkowskiej z Centrum Kultury i Sztuki w Koninie. Śpiewała ona piosenki "Dona, Dona" i "Nikodem".

  Jak powiedział przewodniczący jury solista Teatru Wielkiego w Poznaniu Jaromir Trafankowski, poziom konkursu był jak zwykle bardzo wysoki, a obrady były błyskawiczne. Jury nie miało żadnych wątpliwości i swoje decyzje podjęło jednogłośnie. Jaromir Trafankowski przypomina, że Maria Lewandowska nie pierwszy raz zdobyła laury na tym konkursie. Jest przykładem na to, jak można brać udział w konkursie i z roku na rok doskonalić swoje umiejętności.

  POLECAMY:
  ZOBACZ TEŻ: MUZOtok: Marta Gałuszewska


  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  po co

  antygona (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  na sile wcielacie obca kulture

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo