Poznań: Strażnicy miejscy w 2018 roku usunęli z miasta...

  Poznań: Strażnicy miejscy w 2018 roku usunęli z miasta prawie 1200 wraków

  MRT

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Tylko w 2018 roku strażnicy miejscy w Poznaniu odholowali 866 pojazdów, a także usunęli z miasta 1159 wraków! - To znacznie więcej niż w 2017 - mówi
  1/8
  przejdź do galerii

  Tylko w 2018 roku strażnicy miejscy w Poznaniu odholowali 866 pojazdów, a także usunęli z miasta 1159 wraków! - To znacznie więcej niż w 2017 - mówi Przemysław Piwecki, rzecznik straży miejskiej. ©Marta Danielewicz

  Tylko w 2018 roku strażnicy miejscy w Poznaniu odholowali 866 pojazdów, a także usunęli z miasta 1159 wraków! - To znacznie więcej niż w 2017 - mówi Przemysław Piwecki, rzecznik straży miejskiej.
  Poznańscy strażnicy miejscy rozpoczęli podsumowanie 2018 roku. W zeszłym roku odholowali aż 866 samochodów w celu zwiększenia bezpieczeństwa ruchu drogowego.

  - Jeżeli dodamy do tego 293 wraki odholowane na parkingi strzeżone, to okazuje się, że na zlecenie poznańskich strażników lawety kursowały nawet 4 razy dziennie - mówi Przemysław Piwecki, rzecznik straży miejskiej.

  Najczęściej powodem odholowania był postój w w miejscach zabronionych oznaczonych znakami zakazu zatrzymywania się lub postoju z tabliczką z holownikiem - dotyczyło to aż 205 pojazdów.
  49 samochodów musiało zostać odholowanych, bo blokowało ruch komunikacji miejskiej. Przynajmniej 346 razy poznańscy kierowcy parkowali w bramach wjazdowych nieruchomości, a 189 razy nieprawnie zajęli koperty dla osób niepełnosprawnych.

  - 77 aut z kolei utrudniało ruch pieszych na chodnikach i pojazdów na skrzyżowaniach. W ostatnich dniach starego roku ZDM wprowadził nową organizację ruchu przy ul. 27 Grudnia. W rejonie skrzyżowania z ul. Gwarną ustawiono zakaz zatrzymywania się z tabliczką umożliwiającą usuwanie pojazdów. Przez kilka dni obowiązywania wprowadzonej zmiany z tego miejsca lawety odholowały 5 samochodów, a kilkunastu innych kierowców strażnicy ukarali przed przyjazdem holownika. Należy dodać, że w tym miejscu parkujące samochody często blokowały ruch komunikacji miejskiej - dodaje rzecznik straży miejskiej.

  Okazuje się jednak, że Poznań nie tylko boryka się ze źle zaparkowanymi samochodami, ale także wrakami.

  - Tylko w 2018 roku usunęliśmy z miasta aż 1159 wraków. 293 sztuk została odholowana na parkingi strzeżone - mówi Piwecki. - To znacznie więcej niż w 2017, gdy i tak wtedy usunęliśmy ponad tysiąc wraków.

  ZOBACZ TAKŻE:


  POLECAMY:
  Jesteś świadkiem wypadku? Zobacz, jak udzielić pierwszej pomocy:


  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  .....

  poznaniak z Rataj.... (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 1

  Brawo! Gdyby jeszcze zarządcy dróg (zwłaszcza ZDM) chcieli wykonywać swoje obowiązki (art. 50a prd i rozporządzenie wykonawcze) to wraków byłoby jeszcze mniej na ulicach, a miejsc parkingowych więcej.

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

  WARTO WIEDZIEĆ

  PRZEPISY

  PORADY