Poznań: Szczury mogą wejść nawet na 10. piętro. Jak się...

  Poznań: Szczury mogą wejść nawet na 10. piętro. Jak się przed nimi bronić?

  Sara Wciorka

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Szczurów w Poznaniu jest coraz więcejZobacz też: Ambulans wjechał na drugie piętro budynku [ZDJĘCIA]
  1/8
  przejdź do galerii

  Szczurów w Poznaniu jest coraz więcej

  Zobacz też: Ambulans wjechał na drugie piętro budynku [ZDJĘCIA]
  ©Frodo

  Szczurów w Poznaniu jest coraz więcej. Dlatego od 23 kwietnia do 10 maja w Poznaniu zostanie przeprowadzona kolejna deratyzacja. Dlaczego walka z tymi gryzoniami jest taka ważna?
  Szczur na 10 piętrze – to możliwe
  - W tej chwili największy problem, jaki mamy ze szczurami w Poznaniu, występuje w starych instalacjach kanalizacyjnych m. in. w kamienicach - mówi Leszek Teschner z firmy Frodo, która m. in. zajmuje się deratyzacją. - Szczurów jest coraz więcej i to „ciśnienie” gryzoni na wydostanie się z instalacji sanitarnych, żeby zdobyć nową przestrzeń, jest dużo większe niż było jeszcze kilka lat temu. Zorganizowana deratyzacja tego typu ma więc sens i jest skuteczna. Powinna odbywać się co najmniej dwa razy do roku – dodaje.
  Zobacz galerię
  Do szokujących, ale wcale nie niemożliwych należą sytuacje, w których szczur wychodzi z toalety na… 10. piętrze. Co więcej, może się to stać nawet wtedy, kiedy ktoś z tej toalety korzysta.

  Zobacz też: Dlaczego koty są potrzebne w mieście?

  (Źródło: TVN)

  - Jest to możliwe pod jednym warunkiem. Jeśli instalacja kanalizacyjna jest stara, żeliwna. Żeliwo zarasta i tworzy się coś w rodzaju drabiny, wtedy szczury spokojnie poruszają się w pionach - tłumaczy Leszek Teschner. - Syfon w toalecie nie jest dla nich żadnym problemem, pokonują go swobodnie i mogą wtedy wychodzić w mieszkaniach nawet na wysokich piętrach. Żeby uniknąć takich sytuacji, należy wymieniać piony kanalizacyjne na odcinkach piwnicznych na plastikowe.

  Zobacz też: Najczęstsze błędy internautów. Też je robisz?


  Znajdujące się w centrum Poznania Stare Zoo, nazywane przez niektórych „stołówką dla szczurów”, tak naprawdę nie dopuszcza do występowania gryzoni na swoim terenie. - Ogród zoologiczny dba o to, żeby szczury nie miały styczności ze zwierzętami i gośćmi zoo. Trutki i pułapki są instalowane przez profesjonalną firmę, zgodnie z zaleceniami. W ciągu roku przeprowadzane są także kontrole – mówi Małgorzata Chodyła, rzecznik prasowy ogrodu zoologicznego.
  1 »

  W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

  Zapytaj lekarza

  1 3 4 5 ... 26 »
  28 stycznia

  Światowy Dzień Trędowatych

  zobacz więcej »