Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Poznań: Szczury wychodzą na ulice. Miasto ogłosi wkrótce deratyzację

Grzegorz Okoński
W kwietniu rozpocznie się w Poznaniu coroczna akcja deratyzacyjna
W kwietniu rozpocznie się w Poznaniu coroczna akcja deratyzacyjna Piotr Warczak
Za miesiąc rozpocznie się w Poznaniu coroczna akcja deratyzacyjna. Jest potrzebna, bo szczury wcale nie są rzadkością: widuje się je przede wszystkim w starej zabudowie centrum i w okolicach Starego Zoo.

Otrzymaliśmy sygnał od Czytelniczki, która idąc z dzieckiem do przedszkola ulicą Muśnickiego, przynajmniej raz lub dwa razy w tygodniu widzi przebiegającego przez chodnik szczura. - W tym rejonie niestety nie da się uniknąć obecności tych zwierząt, choć podkreślam, w szkole ich nie spotkaliśmy – zapewnia dyrektor sąsiedniego liceum.

Czytaj też: Poznań: W których dzielnicach jest najwięcej szczurów? [ZOBACZ]

- Szczury pojawiają się przede wszystkim tam, gdzie są problemy ze starą, zaniedbaną kanalizacją i tam, gdzie ludzie stwarzają im nieświadomie dobre warunki do bytowania. W miejscach, gdzie jest czysto, sucho, jasno szczurów nie znajdziemy – usłyszeliśmy w Specjalistycznym Zakładzie Dezynfekcji, Dezynsekcji i Deratyzacji Antyinsekt. - Gdy spotkamy szczury, trzeba wyłożyć dobre trutki, kupione np. w sklepie ogrodniczym, albo po prostu zawiadomić firmę deratyzacyjną, która będzie wiedziała jak skutecznie wytępić nieproszonych gości. Trzeba jednocześnie zadbać w miarę możliwości, by nie stwarzać później szczurom warunków zachęcających do powrotu.

Jak zapewnia poznański Urząd Miasta, deratyzacja zaplanowana jest od 29 kwietnia do 13 maja. Obejmie m.in. „obszary zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej oraz miejsca najbardziej narażone bytowaniem gryzoni, w tym: lokale gastronomiczne, obiekty handlowe branży spożywczej, targowiska i giełdy rolno-spożywcze, magazyny żywności, gospodarstwa rolne i hodowlane, zakłady przetwórstwa żywności, szpitale, hotele, internaty, domy akademickie i bursy, obiekty, w których prowadzone jest zbiorowe żywienie, wolnostojące komórki i pomieszczenia gospodarcze przynależne do zabudowy wielolokalowej, miejsca zbierania odpadów w zabudowie wielolokalowej, obiekty, w których prowadzona jest działalność w zakresie zbierania lub przetwarzania odpadów, schronisko dla zwierząt, czy ogród zoologiczny”.

Czytaj także:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski