Poznań: Tadeusz Dziuba nowym-starym prezesem PiS w okręgu...

  Poznań: Tadeusz Dziuba nowym-starym prezesem PiS w okręgu [ZDJĘCIA]

  Paulina Jęczmionka-Majchrzak

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Wybory szefa PiS w Poznaniu
  1/23
  przejdź do galerii

  Wybory szefa PiS w Poznaniu ©Waldemar Wylegalski

  W sobotę członkowie poznańskich struktur PiS wybrali swojego prezesa. Niespodzianki nie było. Na stanowisku pozostał poseł Tadeusz Dziuba.
  Tadeusz Dziuba prezesem, a Bartłomiej Wróblewski jego zastępcą – to wyniki wyborów w poznańskim PiS. Kandydatów na rekomendował prezes Jarosław Kaczyński. Podczas zjazdu delegaci mogli tylko ustosunkować się do tej rekomendacji. Zaskoczenia nie było.

  Już wcześniej mówiło się, że w związku z rywalizacją między posłem Tadeuszem Dziubą, a młodszym, debiutującym w Sejmie Bartłomiejem Wróblewskim, Jarosław Kaczyński wybierze rzadszy wariant i rekomenduje nie tylko prezesa, ale i wiceprezesa. Rekomendację poparło 77 proc. z ok. 160 delegatów zjazdu.

  – W innych miastach Polski też były przypadki podwójnej rekomendacji. Zaaprobowaliśmy to bez zastrzeżeń – mówi nam Tadeusz Dziuba. – Nie tylko my dwaj, ale wszyscy we władzach PiS musimy ze sobą współpracować, jeśli chcemy odnosić sukcesy.


  Bartłomiej Wróblewski, dotychczasowy szef PiS w powiecie poznańskim, nie ukrywa radości z wyboru na wiceprezesa struktur miejskich. – Odbieram to jako formę uznania naszej pracy w powiecie, a także – sygnał ewolucyjnie zachodzących w partii zmian. Zawsze konstruktywnie współpracowałem z Tadeuszem Dziubą, teraz ta współpraca powinna być i lepsza i bardziej partnerska - mówi Wróblewski.

  Wróblewski pozytywnie ocenia też wybrany 25-osobowy skład zarządu, do którego weszli zarówno doświadczeni politycy, jak np. Przemysław Alexandrowicz, Lidia Dudziak, Michał Grześ oraz młodsi działacze, np. Klaudia Strzelecka, Mateusz Rozmiarek, Adam Szabelski. Z naszych informacji wynika jednak, że i tu doszło do nietypowej sytuacji, bo dzień przed zjazdem Dziuba miał upublicznić swoje rekomendacje kandydatów, co się wcześniej nie zdarzało. W efekcie inni mieli zgłosić kilka - ich zdaniem - ważnych, a pominiętych nazwisk.

  ZOBACZ TAKŻE
  "Prezes Kaczyński niszczy Polskę". Posłowie o nowym projekcie PiS ws. Trybunału Konstytucyjnego:


  Źródło: TVN24

  SPRAWDŹ TAKŻE:
  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (3)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  PiS

  Poko (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 4

  Przeproście i Spadajcie

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Szkoda że On został wybrany.

  Jaszczurka (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 6

  Ten Pan wogole się nie nadaje na to stanowisko. Obsadza swoją świta wszystkie stołki.Prosze iść już na emeryturę ,która Pan ma. Najgorszy wybór jaki mógł być.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Szkoda że On został wybrany.

  Jaszczurka (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 4

  Ten Pan wogole się nie nadaje na to stanowisko. Obdarza swoją świta wszystkie stołki.Prosze iść już na emeryturę ,która Pan ma.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo