Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Poznań: Targi Edukacyjne na MTP. Nauka od kołyski po emeryturę

MON
Kilkaset ofert na wszystkich poziomach edukacji zaprezentowały szkoły, uczelnie, ośrodki doskonalenia zawodowego na XVII targach edukacyjnych. Gimnazjaliści i maturzyści mieli w czym wybierać - kusiły ich szkoły z Poznania, innych miast Polski, ale też Anglii i Niemiec. Stosunkowo najsłabiej wypadła oferta dla dorosłych.

Zacięta walka o ucznia rozpoczęła się - tak można podsumować pierwszy dzień XVII Targów Edukacyjnych, które potrwają na MTP do niedzieli.

W halach targowych stanęły stoiska kilkuset szkół ponadgimnazjalnych, policealnych, a także uczelni oraz innych instytucji, które mają coś do zaoferowania poszukującym wiedzy, takich jak muzea, ośrodki edukacji przyrodniczej i inne.

Zarówno uczniowie, jak i ich rodzice mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną liceów, techników, a także szkół zawodowych głównie z Poznania. Jednak Biritish Counsil przedstawił też ofertę edukacji na poziomie ponadgimanzjalnym w Wielkiej Brytanii, a także gimnazjum z niemieckiego Nuezelle.

Na brak oferty nie mogą narzekać ani rodzice uczniów, ani sami uczniowie o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Na targach prezentują się szkoły specjalne i integracyjne, ośrodki szkolno wychowawcze, a także OHP.

Na ponadregionalność, nawet ponadnarodowść postawiły wyższe uczelnie. Licealiści planujący dalszą edukację mogli wybierać z oferty szkół wyższych i policealnych, nie tylko z kraju, ale i zagranicy. Wśród zagranicznych szkół wyższych znalazł się Uniwersytet Bradford, Duńska Akademia Biznesu i Technlogii, fiński Uniwersytet Nauk Stosowanych i wiele innych.

Spośród polskich uczelni prezentowały się między innymi Uniwersytet Warmińsko-Mazurski, Uniwersytet Zielonogórski, Pomorski Uniwersytet Medyczny i wiele innych.
Podobnie - szeroki wybór mieli ci, którzy planują edukację policealną bądź pomaturalną. Swoje oferty zaproponowały szkoły niemal wszystkich branż: od kosmetyki, przez projektowanie odzieży, po techniki komputerowe.

Stosunkowo najskromniejsza oferta jest skierowana do dorosłych - oprócz licznych kursów nauki języków, zakłady doskonalenia zawodowego mają do zaoferowania im przede wszystkim kursy spawania, obsługi wózków widłowych itp.

Nowością na tegorocznych targach edukacji jest tzw. aleja zawodów. Tu można zapoznać się z ofertami kształcenia szkół zawodowych i techników: od budowlanych, przez mechaniczne, gastronomiczne, odzieżowe po rolnicze.

Możesz wiedzieć więcej! Kliknij i zarejestruj się: www.gloswielkopolski.pl/piano

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski