Poznan Tenis Telx 2012: Dobre mecze Polaków. Marcin Gawron w ćwierćfinale

Maciej Łosiak
Marcin Gawron (na zdjęciu) pokonał wczoraj Artema Smirnowa i awansował do ćwierćfinału Fot. Paweł Miecznik
Ponad trzy godziny trwał dziś mecz pomiędzy Marcinem Gawronem i Artemem Smirnowem.

Rozstawiony z numerem 3 Polak stoczył stojący na dobrym, a momentami bardzo dobrym poziomie, zacięty pojedynek. Z kortu schodził uśmiechnięty, bo awansował do ćwierćfinału Międzynarodowych Mistrzostw Wielkopolski w Tenisie Talex Open 2012.

Po pierwszym, wygranym secie i początku drugiej partii wydawało się, że Gawron bez większego wysiłku pokona Ukraińca. "Schody" zaczęły się przy stanie 5:3 w drugiej partii. Polak planowo przegrał gema przy podaniu rywala (choć prowadził 30:0). Jednak w kolejnym gemie, mając do dyspozycji swój serwis przegrał go. W tie breaku nieznaczną przewagę uzyskał Ukrainiec i wygrał seta. Trzecia partia była walką do upadłego. Zwycięsko, wygrywając w tie breaku, wyszedł z niej Gawron.

- Czy grałem nierówno? Nie mnie to oceniać. Cieszy zwycięstwo. Pod koniec drugiego seta Ukrainiec postawił wszystko na jedną kartę i zaczął grać agresywnie - powiedział po spotkaniu Marcin Gawron. I dodał żartobliwie: - Zwykle w II rundzie moje mecze trwają ponad trzy godziny. Myślałem, że tym razem będzie inaczej, ale tradycji stało się zadość.

Z dobrym nastawieniem na mecz z numerem 1 poznańskiego futuresa wychodził wczoraj tenisista AZS Poznań, Piotr Gadomski. - Czuję się dobrze, forma jest. Na pewno skóry łatwo nie sprzedam - mówił Piotr Gadomski, tuż przed pojedynkiem z Dusanem Lojdą, Zawodnik ze stolicy Wielkopolski walczył dzielnie, ale nie sprostał bardziej doświadczonemu Czechowi. Ale i tak Gadomskiemu należą się duże słowa uznania.

Wraz z Maciejem Smołą będą w piątekwalczyć o finał w grze deblowej. Także w piątek na kortach AZS przy ul. Noskowskiego w Poznaniu pojedynki ćwierćfinałowe. Pierwsze spotkanie o godz. 12.

Oto zestaw par: Dusan Lojda (Czechy, nr 1) - Marc Sieber (Niemcy, nr 8); Yannik Reuter (Belgia, nr 4) - Roberto Carballes Baena (Hiszpania); Arthur de Greef (Belgia, nr 7) - Marcin Gawron (Polska, nr 3) - początek tego spotkania o godz. 12; Grzegorz Panfil (Polska, nr 6) - Laslo Urrutia Fuentes (Chile) - ten pojedynek rozpocznie się nie przed godz. 13.30.

Wyniki dzisiejszych spotkań gra pojedyncza II runda: Arthur de Greef (Belgia, nr 7) - Adam Pavlasek (Czechy) 6:0, 6:4; Artem Smirnow (Ukraina)) - Marcin Gawron (Polska, nr 3) 2:6, 7:6 (4), 6:7 (4); Dusan Lojda (Czechy, nr 1) - Piotr Gadmoski (Polska) 6:2, 6:7 (7), 7:5; Ewgienij Karlowski (Rosja) - Roberto Carballes Baena (Hiszpania) 4:6, 4:6; Yannik Reuter (Belgia, nr 4) - Alexander Lazov (Bułgaria) 6:2, 6:4.