Poznań: Transatlantyk wróci za rok

  Poznań: Transatlantyk wróci za rok

  Jacek Sobczyński

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Będzie druga edycja festiwalu filmowego Transatlantyk - o tym wiemy na pewno. Ile ma kosztować - o tym jeszcze nie. Główny sternik imprezy, Jan A.P. Kaczmarek oraz prezydenci Ryszard Grobelny i Sławomir Hinc spotkali się w poniedziałek z dziennikarzami.
  Podsumowanie pierwszego, filmowego rejsu, wnioski i plany na kolejne edycje festiwalu filmowego Transatlantyk - o tym wczoraj w Urzędzie Miasta rozmawiali z dziennikarzami prezydenci Ryszard Grobelny i Sławomir Hinc oraz dyrektor imprezy Jan A.P. Kaczmarek.

  CZYTAJ TEŻ:
  Największy bęben świata rozpoczął Festiwal
  Triumfatorzy Festiwalu Transatlantyk
  Pierwsze nagrody Festiwalu


  - Powiem to bez fałszywej skromności: festiwal nam się udał - wypalił już na początku konferencji Kaczmarek. Ale miał do tego pełne prawo. Sukces Transatlantyku docenili nie tylko widzowie, którzy nogami i portfelami zagłosowali za kolejnymi edycjami imprezy w Poznaniu (na pierwszą edycję sprzedało się około 36 tysięcy biletów) i krajowi dziennikarze, ale nawet amerykańscy, filmowi żurnaliści, którzy pofatygowali się do Poznania i - jak mówi Kaczmarek - obiecali wrócić, bo festiwal bardzo im się spodobał.

  - Już niedługo usiądziemy z Janem A.P. Kaczmarkiem do rozmów o kolejnej edycji, w tym - pewnie nie najłatwiejszych - dyskusjach na temat budżetu - zapowiada Ryszard Grobelny.

  Czym laureat Oscara chce skusić widzów w najbliższych latach?

  - Pragniemy, aby odbywały się u nas prawykonania utworów słynnych kompozytorów. To wzmocni prestiż festiwalu i ściągnie do Poznania pielgrzymki fanów muzyki klasycznej - mówi Kaczmarek.
  Nowością będzie też nagroda imienia Ignacego Jana Paderewskiego, przyznawana wybitnym postaciom świata sztuki.

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo