18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Poznań: Tysiąc pacjentów z implantami. Jubileusz w Klinice Otolaryngologii UM

MCC
Klinikę Otolaryngologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu opuścił tysięczny pacjent, któremu lekarze przywrócili słuch dzięki wszczepieniu implantu ślimakowego.
Klinikę Otolaryngologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu opuścił tysięczny pacjent, któremu lekarze przywrócili słuch dzięki wszczepieniu implantu ślimakowego. archiwum polskapresse
Klinikę Otolaryngologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu opuścił tysięczny pacjent, któremu lekarze przywrócili słuch dzięki wszczepieniu implantu ślimakowego. Z tej okazji specjaliści skupieni wokół poznańskiej kliniki świętowali jubileusz podczas konferencji zorganizowanej w Concordia Design w Poznaniu.

Jednym z bohaterów zorganizowanej we wtorek konferencji był ośmioletni Kuba Samelski.

ZOBACZ:
TYSIĄC IMPLANTÓW ŚLIMAKOWYCH

- Kuba urodził się z wadą serca, zaraz po urodzeniu przeszedł dwie operacje, po trzech miesiącach kolejną - wspominała Monika Samelska, mama chłopca. - Gdy miał około roku zorientowaliśmy się, że nie słyszy. Skontaktowaliśmy się z poznańską kliniką i Kuba przeszedł operację wszczepienia implantu.

Decyzja rodziców nie była łatwa. Państwo Samelscy zastanawiali się, czy narażać dziecko na kolejną operację.

- Ani przez chwilę nie żałowaliśmy tej decyzji - mówi mama chłopca. - Dzięki implantowi Kuba rozwija się prawidłowo, trenuje teakwondo, jeździ na quadzie. Implant to dobrodziejstwo, bez którego nie możemy wyobrazić sobie życia.

Implantacje przeprowadza się w poznańskiej klinice od 1994 r. Od 10 lat do kliniki trafiają małe dzieci, u których głuchotę wykryto podczas przesiewowych badan słuchu u noworodków.

- Założenie implantu u dziecka to walka z czasem - przekonywał profesor Witold Szyfter, szef kliniki otolaryngologii UM w Poznaniu. - Implant w 12 miesiącu życia daje dziecku niemal 100 procentową szansę na normalny rozwój mowy i pójście do szkoły masowej. Operacja w 4 roku życia zmniejsza te szanse do 30 procent.


GŁOS WIELKOPOLSKI POLECA:


Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski