Poznań: Ulica Folwarczna będzie zamknięta - czekają nas...

  Poznań: Ulica Folwarczna będzie zamknięta - czekają nas objazdy na os. Przemysława i na Franowo

  Grzegorz Okoński

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Na ul. Folwarcznej trwają prace związane z infrastrukturą podziemną – istniejącymi liniami energetycznymi, teletechnicznymi i gazowymi oraz nowymi wodociągami
  1/4
  przejdź do galerii

  Na ul. Folwarcznej trwają prace związane z infrastrukturą podziemną – istniejącymi liniami energetycznymi, teletechnicznymi i gazowymi oraz nowymi wodociągami i kanalizacją deszczową. ©Poznańskie Inwestycje Miejskie

  Uwaga kierowcy jadący ul. Folwarczną – od poniedziałku przez dwa miesiące będzie prowadzona przebudowa układu drogowego. Część ulicy, w rejonie zajezdni tramwajowej, będzie zamknięta dla ruchu. Dojazd do os. Przemysława i na Franowo będzie wyznaczony ulicami Szwedzką, Szwajcarską i Dymka. Mimo zamknięcia odcinka, kierowcy chcący dotrzeć do swoich posesji w jego obrębie, będą mieli taką możliwość.
  Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie przypomina, że na ul. Folwarcznej trwają prace związane z infrastrukturą podziemną – istniejącymi liniami energetycznymi, teletechnicznymi i gazowymi oraz nowymi wodociągami i kanalizacją deszczową.

  Inwestycja przy tym nie obejmuje tylko budowy ul. Folwarcznej, lecz również rozbudowę ul. Szwajcarskiej (przy zajezdni tramwajowej), a także ul. Stalowej, Kobylepole, Piwnej i Reknickiej. Do końca tego roku ma powstać nowy układ drogowy, dzięki któremu mieszkańcy os. Przemysława będą mieli lepszy dostęp do transportu publicznego.

  Do tej pory rozebrano nawierzchnię, rozwiązano sprawę kolizji z siecią energetyczną, budowana jest kanalizacja deszczowa.

  - Na rozbudowywanym odcinku ul. Szwajcarskiej roboty ziemne i budowa kanalizacji deszczowej minęły półmetek – informuje spółka PIM. - Zakończono przesadzanie drzew. Rozpoczęło się układanie próbnych odcinków konstrukcji nawierzchni i ustawianie krawężników. Na ul. Stalowej, a także na skrzyżowaniu ul. Kobylepole i Piwnej, trwa usuwanie kolizji z siecią energetyczną i teletechniczną oraz budowa kanalizacji deszczowej, ponadto na ul. Stalowej przebudowywany jest gazociąg. Budowa wodociągu zaczyna się w ul. Kobylepole, kończy zaś w ul. Piwnej.

  Zobacz zdjęcia:
  Zobacz galerię
  Zobacz też:


  POLECAMY:
  Na własne oczy: Infinity Float (kapsuła) - zobacz wideo:


  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

  PRZEPISY

  PORADY

  RAPORTY