Poznań: Utrudnienia na drogach - w piątek mecz na...

  Poznań: Utrudnienia na drogach - w piątek mecz na Bułgarskiej, roboty drogowe na Krysiewicza, a od poniedziałku zamknięta Folwarczna

  Grzegorz Okoński

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  W związku z meczem Lecha Poznań pojawią się zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej.
  1/3
  przejdź do galerii

  W związku z meczem Lecha Poznań pojawią się zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej. ©Łukasz Gdak

  Kierowcy jadący w rejonie Szpitala Dziecięcego muszą w piątek, sobotę liczyć się z utrudnieniami w ruchu – tak samo ci, którzy będą w piątek kierowali się w rejon stadionu miejskiego. Trudniej będzie na drodze od poniedziałku na ulicy Folwarczną – do końca kwietnia kierowców czekają objazdy.
  Dziś też trudniej będzie w rejonie stadionu na Bułgarskiej, od godz. 18.00 do godz. 00.15 w sobotę. Wyłączone z ruchu będą części ul. Wałbrzyskiej (na odcinku od ul. Strzegomskiej do ul. Ptasiej), Ptasiej (od parkingu „POL-HOL" do ul. Wałbrzyskiej oraz ul. Węgorka), Świerzawskiej (od strony ul. Bułgarskiej oraz od strony ul. Marcelińskiej na odcinku za wjazdem na osiedle), pas do skrętu w lewo z ul. Grunwaldzkiej (od centrum) w ul.
  Jugosłowiańską. Pod koniec meczu z Zagłębiem, wyłączone z ruchu będą: dwa pasy do skrętu w lewo z ul. Grunwaldzkiej (od strony Junikowa) w ul. Bułgarską, ul. Bułgarska na odcinku od ul. Grunwaldzkiej do Marcelińskiej (w obu kierunkach), ul. Grunwaldzka na odcinku od ul. Grochowskiej do ul. Bułgarskiej oraz od ul. Jawornickiej do ul. Jugosłowiańskiej, ul. Jugosłowiańska na odcinku od ul. Taczanowskiego do ul. Grunwaldzkiej, wjazdy w ul. Grunwaldzką z ulic: Conrada Drzewieckiego, Marszałkowskiej, Cześnikowskiej, Bolkowickiej i Babimojskiej.

  Wprowadzony też będzie zakaz zatrzymywania się na ul. Ptasiej i Wałbrzyskiej oraz zakaz wjazdu w zatokę na ul. Jugosłowiańskiej przy ul. Grunwaldzkiej (z wyjątkiem służb upoważnionych).

  Przy ul. Krysiewicza do akcji wchodzą pracownicy budujący przyłącza wodociągowe do budynku, dlatego jezdnia przez dwa dni będzie zwężona, trzeba będzie też tu zachować w czasie przejazdu szczególną ostrożność. Miejski Inżynier Ruchu zapowiada jednak, że ruch pojazdów będzie utrzymany, tym samym będzie można dojechać do szpitala. Dla pieszych wyznaczona będzie droga po kładce.

  Z kolei prace przy ul. Folwarcznej nie zamkną się w dwóch dniach: od poniedziałku przez dwa miesiące będzie prowadzona przebudowa układu drogowego. Część tej ulicy, w rejonie zajezdni tramwajowej, będzie zamknięta dla ruchu. Dojazd do os. Przemysława i na Franowo będzie wyznaczony ulicami Szwedzką, Szwajcarską i Dymka. Mimo zamknięcia odcinka, kierowcy chcący dotrzeć do swoich posesji w jego obrębie, będą mieli taką możliwość.

  ZDM prosząc o ostrożność i stosowanie się do nowego oznakowania i nowej organizacji ruchu, przypomina, że efektem prac będzie m.in. poprawa bezpieczeństwa kierowców i pieszych, a także wygodniejszy dostęp mieszkańców do komunikacji publicznej.  POLECAMY:
  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

  WARTO WIEDZIEĆ

  PRZEPISY

  PORADY